Raamat

Filmist raamatuks: südamlik ja vahva “Eia seiklus Tondikakul”

"Eia jõulud Tondikakul"Allikas: kaader videost

2018. aasta lõpus esilinastus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks loodud koguperefilm „Eia jõulud Tondikakul“. Südamlik film sai palju positiivset tagasisidet ja tänu sellele jõudis Anu Auna jutustatud lugu ka raamatukaante vahele. 

Just nagu film, räägib ka „Eia seiklus Tondikakul“ 10-aastasest linnatüdrukust, kes viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Õige pea asub Eia päästma hukule määratud põlismetsa, kokku viima kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust. 

Tegu on tõeliselt armsa looga, mis pakub lastele tuttavaid olukordi ja muresid ning tegelasi, kellega on lihtne samastuda. Lisaks inimestevahelistele suhetele tegelevad teose peategelased ka suuremate muredega – näiteks lageraiega, mille mõjud ulatuvad meie kõigini. 

Ometi ei ole tegu looga, kus lastest superkangelased päästavad omal käel maailma. Autori soov ongi olnud lastele öelda, et selleks, et muuta maailma, ei pea olema superkangelane, lahendama kuritegusid ega võitlema lohega. Iga väiksemgi heategu jätab olulise jälje.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses