HeadRead festival: milliste tuntud kirjanikega on Tallinnas võimalik kohtuda?

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

22.-26. mail toimub Tallinnas HeadRead kirjandusfestival. Aset leiavad vestlused kirjanikega, mille käigus on lugejail võimalik kohtuda oma lemmikraamatute autoritega või avastada enda jaoks hoopis midagi uut. Järgnevalt tutvustamegi mõningaid festivalil üles astuvaid kirjanikke ja nende teoseid – ikka selleks, et kõik huvilised oma lemmikud üles leiaks.

Keerulised peresuhted

Merete Mazzarella on soomerootsi kirjanik, kolumnist ja kirjanduskriitik. Tema teos „Vanaemadest ja lastelastest“ on sügavalt isiklik mõtisklus tänapäeva peresuhetest ja vanaemaks olemisest. Autor elab Soomes, tema kaks lapselast aga Ameerikas, kus on ka nende teine vanaema. On mõistetav, et armukadeduse ja kõrvalejäetuse tunded on sellises olukorras kerged tekkima. Autor mõistab, et tal on vaja tugevaid juuri ja kuulumistunnet ja ta soovib neid ka oma lapselastele edasi anda – antud raamat on võimalus seda teha.

Noored paradiisi otsinguil

Sirpa Kähkönen elab samuti Soomes, kus tegutseb kirjaniku ja tõlkijana. Huvist Soome ajaloo vastu on sündinud mitmeid romaane, eesti keeles on neist ilmunud „Graniitmees“. See on lugu Soome noortest, kes uue elu ja paradiisi otsinguil 1920. aastatel salaja Nõukogude Liitu läksid. Hoolimata sellest, et noored loobusid kõigest, mis inimesele kallis – kodumaast, emakeelest ja isegi nimest – ei saanud nad helge vastuvõtu osaliseks ja illusioonid ilusast elust purunesid kiiresti. Lisaks kõnealuste noorte elule annab teos tänu autori ajalooteadmistele suurepäraselt edasi ka toonast eluolu.

Mõjukaim valitseja

Andrew Norman Wilson, inglise romaani- ja ajalookirjanik, on avaldanud mahuka teose inimesest, kes on läbi sugulussuhete mõjutanud kogu Euroopa kuninglikke peresid – kuninganna Victoriast. Kuigi teda nähti kauge ja kalgi valitsejana, loob Wilsoni kirjutatud biograafia kuningannast hoopis teistsuguse pildi. Tegu on põhjaliku teosega tundeküllase ja ülemeeliku kuninganna Victoria elust – juttu on tema noorusajast, abielust prints Albertiga, suhetest lastega ja ka lesepõlvest.

Helilooja elu stalinismiajastul

Julian Barnes, auhinnatud prosaist ja esseist, tegutseb samuti Inglismaal. Tema teos „Aja müra“ avab vene helilooja Dmitri Šostakovitši raske saatuse ja siseheitlused stalinistliku režiimi karmi pilgu all. Sisemonoloogi vormis antakse edasi helilooja keerulisemaid eluhetki, mis on ilmselt tuttavad kõigile tol ajal tegutsenud loomeinimestele. Teos võiks pakkuda huvi nii neile, kel on Nõukogude Liidu ajast mälestusi, kui ka noorematele, kes on toonasest elust teadlikud vaid läbi teiste kogemuste.


HeadRead kodulehelt leiad kõik festivalil osalevad kirjanikud ning vestluste ajad ja kohad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.