Raamat

Hull kuu meelitab Eesti palavasse suvepäeva külmavärinad

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Jaanipäev sai läbi ja nüüd, kus külalised majast välja pekstud, suurem sodi harjaga diivani alla lükatud ja uus grill majja toodud, on aeg võrkkiike räntsatada, võtta kõrvale kosutav vesi jäätükkidega ning avada tahvlis mõnus ports raamatuid ja lugeda, ühe käega sääski ja muid kihulasi eemale pekstes.

Võtame taas ette maailma, mis ehk siia kirkasse ja säravasse Eesti suvesse ei sobigi. Sest seal tegutsevad võlurid, lahendatakse müsteeriume ning aetakse eemale deemoneid.

See ei ole täiesti tavaline ja kulunud võlurilugu. Sest siin seguneb maagiline maailm täiesti tänapäevase maailmaga. Tegemist on Jim Butcheri Dresteni raamatute teise köitega Hull kuu. Neis raamatutes on peategelaseks Harry Blackstone Copperfield Dresden, kes on võlur.

See tähendab, et tal on kontor, kus ta pakub võlurlikke teenuseid. Peamiselt politseile, kui neil tuleb rinda pista millegagi, mis päris normaalne ei tundu. Chicagos ja selle ümbruses pannakse iga täiskuu ajal toime päris koletuid ja veriseid mõrvasid.

Täiskuu juba oma olemuselt vihjab mingitele imelikele asjadele, isegi siin meie täiesti normaalses maailmas (küsige suvaliselt, veidi avalikumas asutuses töötavalt inimeselt, milliseid kõnesid nad täiskuu ajal saavad). Ka siin on mõjutajaks täiskuu, ehkki telefonidega suuremat pistmist ses loos pole.

Pigem, nagu juba öeldud, tapmiste ja mõrvadega. Võlur Harry läheb jälle tülli nii paljudega, et need on nõus teda maha lööma. Samuti ei taha teda eriti usaldada politseiülem Murphy, kuigi viimasel suurt muud üle ei jää, sest ühtegi võlurit nad rohkem ei tunne.

See raamat on täis maagiat, kiiretempolist arengut ja igav selle lugemise käigus kellelgi kindlasti ei hakka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.