Raamat

Jõuluhõngulised raamatud: luuletused, retseptid ning ilukirjandus väikestele ja suurtele

Jõuludeni on jäänud veel loetud päevad ja viimane aeg on kätte võtta üks tore jõuluraamat, mis keset suurt sagimist veidi lõõgastuda aitaks. Siin on mõned teosed, mis sobivad mõnusaks ajaveetmiseks, aga ka raamatud, mis aitavad köögis või luuletust ootava jõuluvana ees hädast välja.

Luuletused

Kuigi lastel on jõulukinkide lunastamise kord selge ja luuletused juba varakult peas, loodavad täiskasvanud enamasti luuletuste lugemise kohustusest kõrvale hiilida. Kui strateegia ei tööta, võib tekkida väike paanika ning internetiotsingus esimesena ette juhtuvad luuletused ei pruugi olukorda sobida.

Õnneks tuleb appi „Jõua jõua jõuluaega“, milles sisalduvast luuletustevalikust leiavad sobiva nii lapsed, vanemad kui vanavanemad. Raamatus on nii vanu armsaid jõulusalme kui ka tänapäeval tuntud autorite uut loomingut.

Retseptid

Kui jõululaud vajab katmist, kuid pea on ideedest tühi, tasub kiigata raamatusse „Parimad jõulutoidud“. Kokaraamatusse on kokku kogutud parimate jõulutoitude ja -jookide retseptid nii Eestist kui ka mujalt maailmast, seega sobivate jõuluroogade leidmise tõenäosus on üsna suur.

Lastele ja noortele

Jõuluteemalisi raamatuid on lastele ja noortele mitmeid. Populaarse Henry jõuluseiklusi saab lugeda raamatust „Hirmsa Henry jõulumürgel“. Teoses „Poiss nimega Jõulud“ läheb aga 11-aastane Nikolas otsima oma kadunuks jäänud isa ning alguse saab seiklus, milles on palju lund, hulk päkapikke, üks lapserööv ning põhjapõdrad, kes ei suuda maapinnal püsida.

Raamatus „Mina, Amber Brown“ tuleb jõuluaeg Amberi perre teistmoodi kui tavaliselt – tema isa üürib Amberi ja ema kodu lähedale korteri, vanemad jagavad tema hooldusõigust ja varsti ei saa ta enam üldse aru, kelle oma ta on.

Nii noortele kui täiskasvanutele võiks nalja ja lugemisrõõmu pakkuda „Jõuluvana elab omas mullis“ – raamat, millesse on kogutud kuue- kuni üheksa-aastaste laste tabavad mõtted ja ütlemised pühadeajast, jõuludest ja jõuluvanast.

Täiskasvanutele

Ka täiskasvanud ei pea tundma end jõuluraamatutest eemalejäetuna. Kodumaise autori Heli Künnapase sulest ilmunud teoses „Jõuluks koju“ saab lugeja kaasa elada Pärnus elavale Anne-Marile, kes on ootamatult ilma jäänud senisest elust ja kodust. Kas nelja lapse ema jõuab jõuludeks koju?

Kui Pärnu on liiga lähedal, võib lugeda ka Cornwallis toimuvast. Romaanis „Jõuluingel“ tegutseb Dossie, kelle jaoks näib jõulude eel kõik laabuvat – poeg ja pojapoeg kolisid ta lähedusse, naine on edukas ettevõtja ja tal on tugev side vaimustava Jannaga. Ometi peavad nad läbima mitu katsumust, et kogukond järgmiste jõuludeni vastu peaks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.