Raamat

“Jumalaema kirik Pariisis” on pärast tragöödiat taas vallutanud inimeste südamed

Hiljuti sai Pariisi Jumalaema kirikus alguse tulekahju, mille tagajärjel hävis üks kiriku tornidest ja suur osa katusest. Südmusest on rusutud nii prantslased kui ka inimesed üle maailma, põlengu kohta on sõna võtnud mitmed praegused ja endised riigijuhid, annetusi on lubatud sadades miljonites.

Tragöödiale järgnevatel päevadel on hüppeliselt kasvanud huvi nii kiriku ajaloo kui ka Victor Hugo romaani vastu. 1831. aastal ilmunud emotsionaalne jutustus Quasimodost ja Esmeraldast tõi Jumalaema kiriku toonasest raskest olukorrast välja ja muutis selle Pariisi ja kogu Euroopa kultuuripärandi üheks olulisemaks sümboliks. Romaan tõi kiriku kõigi lugejate südameisse ja säärane emotsionaalne side muutis leekides kiriku nägemise veelgi raskemaks.

Olgu põhjuseks soov leinaga toime tulla või lihtsalt huvi raamatu tegevustik taas meelde tuletada – Prantsuse Amazonis on „Jumalaema kirik Pariisis“ hõivanud populaarseimate raamatute esikümnes lausa viis kohta. Lisaks romaanile on esikümnesse jõudnud ka teos Jumalaema kiriku ajaloost, mille üks autoritest on endine Pariisi peapiiskop, kardinal André Vingt-Trois.

Tundub, et raamatud pakuvad pariislastele rasketel aegadel lohutust, sest sarnane olukord on aset leidnud ka varem. Pärast 2015. aasta terrorirünnakuid sai populaarseks Hemingway „Pidu sinus eneses“, mis kirjeldab kirjaniku Pariisis elamise perioodi 1920. aastatel – tema tähelepanekuid, arvamusi ja lugusid.

Eesti raamatupoodidest on „Jumalaema kirik Pariisis“ kahjuks välja müüdud ja raamatu füüsilist koopiat suvalisse raamatupoodi sisse jalutades soetada ei saa. E-raamatute sõbrad ei pea aga muretsema – Elisa Raamatu kaudu saab raamatut lugeda täpselt endale sobival ajal ja sobivas kohas.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.