Raamat

Kaasakiskuvad krimiromaanid: Prantsuse kirjaniku kütkestavad meistriteosed

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Politoloog ja geograafiaprofessor Michel Bussi on üks Prantsusmaa armastatuimaid ja tuntumaid krimikirjanikke. 2013. aastast on ta püsinud enimmüüdud Prantsuse kirjanike nimistus ning viimastel aastatel on ta müünud umbes miljon raamatut aastas. 

Tema läbilöögiromaan ning esimene teos, mis temalt eesti (aga ka näiteks inglise) keelde tõlgiti, oli „Leidlaps lumetormist“. 1980. aasta jõulude eel satub Pariisi poole teel olev lennuk lumetormi ja kukub Šveitsi ja Prantsusmaa piiril alla. Pardal viibinuist jääb ellu vaid üks: 3-kuune tüdruk. 

Puhkeb võitlus kahe perekonna vahel, kes mõlemad peavad end lapse vanemateks. 18 aastat hiljem ei tea noor neiu endiselt, kes tema pärisvanemad on. Vastust võib teada vaid detektiiv, kes on juhtumiga algusest peale tegelenud. 

Järgmisena ilmus eesti keeles „Mustad vesiroosid“. Tegevus leiab aset väikeses Giverny külas, kus veskitornis istuv vanaproua külaelu jälgib. Talle jäävad silma vesiroosivärvides silmadega naine ning ühetestaastane tütarlaps, kes armastab maalimist. Kõik kolm jagavad saladust, mis on seotud Monet’ „Vesirooside“ maaliga. 

Ja viimaks pagulas- ja immigratsiooniteemat käsitlev „Keegi pole süütu“, mis ilmus eesti keeles alles sel aastal. Malist pärit veetleval üksikemal Leylil on kolm last: Bamby, Alpha ja Tidiane. Leylil on suur unistus, mida varjutab ränk saladus. 

Kes teda kuulata soovib, neile räägib ta oma elust – kuid kas kogu tõde? Kui äkki hakkavad toimuma mõrvad, paistab Leyli tütar Bamby olevat neisse segatud. Innukas politseiuurija aga seda ei usu ning lugejate ees hargneb lahti üks raputavalt põnev lugu. 

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.