Kaks imehead ja populaarset raamatut, millega puhkusele avapauk anda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Juuuuniii! Suve esimene kuu. Kesakuu, jaanikuu, pärnakuu ja piimakuu ka! Paljud lennutavad klaviatuuri nurka, haaravad esikukapilt seal aasta otsa oodanud ujukad või trikoo ja tormavad hirmuga randa. No ei tea ju, millal jälle sadama hakkab, telekas öeldi ju küll, et tuleb keskmisest soojem suvi aga… no see võib olla lihtsalt paar päeva mil ei saja ja on 14 kraadi asemel 18.

Ehk jah, randa. Puhkus! Või metsa, suvilasse, sõpradele külla, Eestist ära, rõdule, terassile või lihtsalt diivanile. Peaasi, et oleks lebo. On? Hästi.

Nüüd tuleks miskit tegevust ka leida. Ja et asi oleks ikka veidi meinstriim, sest peavooluga peab kursis olema, haara tahvel või telefon sülle, kanguta lahti Elisa Raamatu äpp iOsile või Androidile ning loe täiesti rahulikult. Keegi ei tohi sind segada. Sul on ju värskelt alanud puhkus! Ahjaa, meinstriim.

Täna soovitame sulle kahte head ja hetkel Elisa Raamatus populaarset raamatut, mida just puhkuse alguseks lugeda. Mitte midagi liiga rasket, sest tööst väsinud aju tahaks ka puhata. Oh ei, ega liiga kerged need raamatud ka pole.

Genevieve Cogman – “Nähtamatu raamatukogu”

Aga miks mitte võtta puhkusele suurem tuur peale ja põgeneda, vähemalt raamatu “Nähtamatu raamatukogu” abil meie maailmast ära. Teise, paralleelmaailma. Sest just paralleelmaailmade vahel see raamatukogu asubki.

Selle hoidja, Irene ülesanne on minna kohale, osta, varastada või ükskõik millisel moel hankida raamat ja tuua see Raamatukokku. Maailmad on erinevad ja seetõttu võivad isegi klassikalised teosed neis pisut erineda. Näiteks on “Faustis” mingi sõna vahetusse läinud.

Või on vennad Grimmid leidnud oma raamatusse täiendava muinasjutu või paar. Mõned raamatud on unikaalsed, seotud ainult ühe konkreetse maailmaga, mõned võivad aga reeta Raamatukogu saladusi.

Ja siis, kui kõik hästi lihtne tundub, pöördub kõik peapeale ja avastatakse raamat, mis on varastatud ja mida otsivad väga paljud, üpris kurjad jõud.

Kui igatsed oma suveõhtutesse, öödesse või päevadesse salapära ja maagiat või isegi mõnusat aurupunki, kliki raamatule ja loe.

Helen Sulg, Kalle Muuli – “Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel”

Sellest rääkisid vahepeal kõik. Kõmuportaalid puistasid lugusid aktiivsemalt kui kõige tublimad tenniseväljakuid liivatavad kahurid. Aga sul oli tööl kiire, tähtajad rõhusid kuklasse ja jõulupuhkus oli ka lühike.

Kuid kogu see sädin Kanepi ja tema raamatu ning lugude ümber äratas huvi. Nüüd on võimalik ise teada saada, mis tegelikult toimub ja millest raamat päriselt räägib, ilma igasuguste võimenduste või kriitikute pilgeteta.

Meie kauaaegne esitennisist jutustab elulooraamatus esmakordselt raskest haigusest, mis teda aastaid vaevas, kuid millest ta pole seni tihanud rääkida mitte kellelegi, isegi mitte oma kõige lähedasematele inimestele, sest pidas seda nii piinlikuks.

Sama ausalt ja avameelselt räägib Kaia Kanepi raamatus ka oma keerulistest isiklikest suhetest treeneritega ja dramaatilistest treenerite vahetustest. Raamatus on kasutatud Kaia Kanepi päevikuid aastatest 1995-2012. Raamatu lõpus on eraldi statistikaosa põhjaliku ülevaatega kõikidest Kaia Kanepi võistlusmängudest.

Kliki siia ja loe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.