1. Loe läbi populaarne Minu… raamatute sari
Ei, ma ei mõtle siin raamatuid, mille allakirjutanu on avaldanud. Esiteks pole selliseid veel olemas ja teiseks oleks ülimalt egoistlik nii julmalt oma töökohta ära kasutada, et iseenda toodangut reklaamida.
Ma mõtlen siin kirjastus Petrone Print poolt aastaid tagasi käima lükatud raamatusarja, mis koosneb erinevate inimeste poolt, kes mööda maailma rännanud, kirja pandud lugudest. Kõik neist on mingil moel isiklikud pajatused. Mõni analüüsib kohalikku kultuuri, teine jutustab pidudest.
Mõni koostab reisikirja, mõni räägib oma koolitööga seotud uurimistööst džunglis. Igal juhul on võimalik reisida nende raamatute abil igale poole. Suurlinnadesse, täielikult eraldatud paikadesse. Meredele, saartele, maa peale, maa alla, külmadesse ja kuumadesse paikadesse. Vaatame paari soovitust.
Alustame ühest uusimast, Triinu Viiluka poolt kirja pandud “Minu Viin. 17 000 kilomeetrit ja 17 aastat”. Saadaval Apollos, Rahva raamatus ja kirjastuse kodulehel. Juba raamatu sisukirjeldus maalib kireva pildi Viinist. Viini šnitslist hobuste kakapottideni, roosadest kastaniõitest käesuudlusteni, trammidest Saksa keeleni.
Teose autor Triinu Viilukas on ülikoolis eesti keelt õpetav ema, kes 17 aastat Viiniga läbi käinud on. Muusika huvilisena on ta loomulikult ülimalt tuttav Viini filharmoonikute loominguga, ehkki klassikalist muusikat ise ta ei mängi.
Raamatus selgub näiteks see, et põsemusidel on omaette teadus ja igal põsemusil oma nüansid ja tähendused, et Viini elanikele meeldib nende linn väga ja see, kuidas ikkagi kakskeelsete laste kasvatamine ja õpetamine välja võiks näha.