Raamat

Kas märkasid? 5 kõige suuremat erinevust “Bird Boxi” filmi ja raamatu vahel

Eelmise aasta lõpus välja tulnud ja Netflixis ülipopulaarseks osutunud postapokalüptiline õuduspõnevik “Bird Box“ põhineb 2014. aastal ilmunud samanimelisel raamatul, mille autor on kirjanik Josh Malerman.

Ükski film pole aga raamatu täpne koopia ja nii on ka “Bird Box“ oma teekonnal raamatust filmiks teinud läbi korralikud muudatused. E! News on üles otsinud ja kirja pannud filmi ja raamatu põhilised erinevused.

Spoilerihoiatus! Loe edasi omal vastutusel!

Vahetas osariike

Raamatus toimub tegevus Detroiti linnas Michigani osariigis, mis asub Kanada piiri ääres. Filmi tegevus leiab aga aset hoopis Põhja-Californias.

Elu sidemeis

Raamatus on Malorie lapsed olnud sünnist saati seotud silmadega, mis võimaldab nende teistel meeltel kõrgemalt areneda. Filmis pole aga ühtegi märki laste eriliselt arenenud meeltest ning neid võib näha ka ilma sidemeteta.

Segadused õega

Raamatus on Malorie õe nimi Shannon, filmis aga Jessica. Filmis näeb Jessica koletist ja sooritab enesetapu pärast autoõnnetust. Raamatus saab talle kaasa elada kauem: ta peidab end koos Maloriega mitu kuud kodus, kuni ta kogemata üht koletist näeb ning vannitoas endalt elu võtab.

Tomi roll

Filmis on Tom ja Malorie koos. Tom aitab lapsi kasvatada ning sureb neid ja Malorie’d kaitstes pärast seda, kui ta kogemata üht koletist silmab. Raamatus nii ei lähe – romantikat ei ole ja Tom sureb enne laste sündi, samas on tal varasem oluline roll ellujäänute grupi juhina.

Helgem lõpp

Filmi lõpus jõuab Malorie koos lastega turvalisse varjupaika, mis oli varem pimedate kodu, kuid kus mõned asukad on nägijad ja Maloriegi saab koos lastega sidemed silmilt lõpuks eemaldada. Raamatus jõuavad peategelased samuti varjupaika, kuid paljud sinna jõudnud inimesed on end (ja ka oma lapsi) tahtlikult pimedaks teinud, et end koletiste eest jäädavalt kaitsta.

Leia veel erinevusi siit.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.