Raamat

Kaunis teos vaprusest ja lootusest: kolme naise kolm põimuvat lugu, mida seob vabadusekihk

Eesootavasse nädalavahetusse kvaliteetset lugemiselamust otsides on „Palmik“ kindlasti väärt kaalumist. See on põnev raamat tugevatest naistest, kelle teele on elu pildunud suuri ja veel suuremaid takistusi, kuid kes ei vannu alla ka kõige raskematel hetkedel ning kes oma sitkusega inspireerivad lugejaid üle maailma.

Smita, Giulia ja Sarah elavad eri maailmajagudes täiesti erinevat elu, kuid nad kõik peavad üles näitama erakordset vaprust ja trotsima eelarvamusi, et võidelda selle eest, millesse nad usuvad.

Smita elab Indias ning kuulub puutumatute kasti. Oma ameti päris ta emalt – tema tööks on latriinide paljakäsi tühjendamine. Ta loodab, et tema tütar suudab sellest koledast saatusest põgeneda ja koolihariduse omandada – Smita on valmis selle nimel kõik mängu panema.

Giulia töötab oma isa parukatöökojas, mis on ühtlasi Palermos viimane omasugune. Kui ta isa õnnetusse satub, avastab Giulia, et kogu nende pere on elanud teadmatuses ja nende saatus ripub juuksekarva otsas.

Sarah on Montrealis töötav mainekas advokaat. Karjääri nimel on Sarah ohverdanud kogu isikliku elu. Teda on just ees ootamas osanikuks ülendamine, kuid ootamatult saab ta teada vähidiagnoosist ning kogu ta elu paiskub pahupidi.

Palmik“ on Laetitia Colombani esikromaan, mis on saavutanud rahvusvahelist tähelepanu ning tõlgitud paljudesse keeltesse. Raamatus põimuvad kolme naise lood just nagu palmik ning lugeja saab kõigile kordamööda kaasa elada. Kõigi tegelaste lood ja katsumused on kaasahaaravad ning pakuvad mõtteainet ka ajaks, mil raamat juba ammu läbi on loetud.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.