Raamat

“Kiri”: raamat sellest, miks ühte kirja 34 aastat tagasi posti ei pandud

Kathryn Hughes’i romaan „Kiri“ on lugu, mis tuletab lugejale ka kõige raskemal ajal meelde, et igas olukorras leidub kasvõi imetilluke lootuskiir ja pettumus võib viia hoopis suurema õnnistuseni – tuleb vaid sellesse uskuda.

Tina Craig täidab kõik oma tunnid tööga ja on lisaks ka vabatahtlik heategevuspoes – vaid nii saab ta vältida oma õnnetut kodu ja vägivaldset abikaasat. Heategevuspood on ainus koht, kus Tina rahulikult hingata saab, kartmata alkohoolikust mehe kallaletungi. Ta on justkui aheldatud oma raske olukorra külge ning väljapääsu ei paista kusagil.

Ühel päeval leiab Tina päevinäinud ülikonna taskust vana kirja, mille ümbrik on pitseeritud ja valmis saatmiseks, kuid millegipärast on mark templita. Suurest uudishimust otsustab Tina kirja avada ja see otsus muudab ta elu jäädavalt.

Selgub, et kiri on pärit aastast 1939. Kirja autor Billy Stirling teab, et on käitunud rumalalt ja lootuses olukorda parandada, kirjutab ta vabanduskirja oma kallimale. Sel hetkel ei oska ta aimatagi, et kõnealune vabandus ja armastusavaldus adressaadini ei jõua ja selle avab võhivõõras inimene alles 34 aastat hiljem.

Tina on kirja sisust ülimalt liigutatud, samas ei saa ta aru, miks kirja kunagi posti ei pandud. Ta võtab eesmärgiks asjaosalised üles otsida, kiri edasi anda ja samas ka selgust saada, mis nende inimestega nüüdseks juhtunud on. Seda kõike ajal, kui toime peab tulema ka omaenda elu keerdkäikudega.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.