Raamat

Klaviatuur kätte! Käima lükati juba viies ulmejutuvõistlus

"Meelis Friedenthal, esimese jutuvõistluse võitja aastal 2004, sai romaani „Mesilased“ eest Euroopa Liidu kirjandusauhinna.Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Eesti ulmeühing ja kirjastus Fantaasia on käima lükanud järjekordse jutuvõistluse, mille käigus iga soovija saab asuda kätt proovima oma ulmelise fantaasialennu kirja panemisel.

“Kirjutage seda, mis endale meeldib, mis on südamelähedane. Kirjutage jutt, mis tuleks südamest – ja siis lugege seda senikaua üle, kuni te ei taha seda enam nähagi, ja parandage kõik vead, mida märkate,” ütleb kirjastuse Fantaasia juhataja Eva Luts Diktorile, soovitades häbenematult ära kasutada kõiki sõpru, kes su kirjutatut üle lugeda viitsivad.

Jutuvõistlusele oodatakse lugusid, mis on sisult ulmelised: žanriteks on fantaasia, õudus, teaduslik fantastika või alternatiivajalugu. Muide, tänu samale jutuvõistlusele on nime päris kõrgele ulmeautorite nimistusse kirja saanud mitmed Eesti autorid.

“Meelis Friedenthal, esimese jutuvõistluse võitja aastal 2004, sai romaani „Mesilased“ eest Euroopa Liidu kirjandusauhinna, mis on tõlgitud paljudesse keeltesse. Triinu Meres, teise jutuvõistluse võitja, jagas romaaniga „Lihtsad valikud“ 2017. aasta romaanivõistlusel teist kohta. Kolmanda jutuvõistluse võitja Mann Loper sai Tänapäeva noorsooromaani võistlusel kolmanda koha ja on avaldanud kaks romaani,” loetleb Luts näiteid.

“Kolmanda jutuvõistluse teise koha omanik ja neljanda jutuvõistluse võitja Heinrich Weinberg (võiduloo kirjutas koos Reidar Andresoniga) on avaldanud kaks romaani („Tõrkeotsing“ ja „Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist“) ja jutukogu „Pimesi hüpates,” jätkab Luts.

Sel aastal on jutuvõistlusel ka juubel, kuna säärast üritust organiseeritakse viiendat korda.

Kel sõrmed sügelevad, saavad visata pilgu peale võistluse reeglitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.