Kohustuslik lugemine detsembriks: need hitid aitavad talvekaamosest üle saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kõledus ja pimedus on jõudnud haripunkti. Iga päev on kuulda ohkeid, et millal see pime aeg ometi läbi saab. Aega edasi keerata ei saa, küll aga on võimalik end peita raamatutesse. Sel korral pakume välja viis Elisa Raamatus populaarset teost, mis talvemasendust eemale võiks peletada.

Edukuse võti

Hetkel on Elisa Raamatus populaarseim Roland Tokko „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“. See raamat on ideaalne neile, kes tunnevad, et koolis suure vaevaga õpitud teadmistest on päriselus väheks jäänud. Teos räägib arusaadavas keeles sellest, mida õnnelikuks saamiseks teha tuleb ning annab põhiteadmised 12 tähtsast valdkonnast, milleta edu saavutamine on väga keeruline.

Autor on kokku pannud edukate inimeste teadmised ja oma kogemused ning õpetab, kuidas nendest soovitustest kasvõi mõned ellu rakendada.

Tõepõhjaga põnevusromaan

Teisele kohale on jõudnud „Mitfordide mõrvalood. Juhtum rongis“, autoriks Jessica Fellowes. Romaani tegevus leiab aset esimese maailmasõja järgsel Inglismaal. Louisa Cannon asub tööle aadlipere lapsehoidja abilisena, samal ajal vapustab Inglismaad jõhker mõrvajuhtum. Kui selgub, et tapetul oli seoseid aadlipere lähikondlastega, otsustavad Louisa ja pere vanim tütar Nancy juhtumit uurima hakata, sealjuures taipamata, millistesse olukordadesse nad selle tõttu sattuda võivad.

Eriliseks teeb teose asjaolu, et romaani aluseks oleva mõrvaloo ohver oli halastajaõde Florence Nightingale Shore, kuulsa nimekaimu ristitütar. Tema juhtum jäi kahjuks lahendamata ja Fellowes on loonud selle põhjal oma ilukirjandusliku versiooni.

Suvelõpu kriminull

Suvemaja talveks sulgemine on ilmselt kõigi jaoks raske, Ove Bakkerudi olukord on aga kordades hullem. Viimase rahuliku nädalavahetuse asemel leiab ta eest kaoses suvila ning naabersuvilast ka surnuks pekstud mehe. Isegi inspektor Wistingu jaoks on kurjategijate säärane meeleheide uus.

Lisaks mitmetele raskete vigastustega laipadele, mis kaldapealselt järjest leitakse, peab inspektor hakkama saama ka oma tütre otsusega kolida sama piirkonna rannaäärsesse suvilasse. Kuidas see tal välja tuleb, saab lugeda pingereas kolmandale kohale jõudnud Jørn Lier Horsti krimiromaanist „Talveks suletud“.

Tükike ajalugu

Neljandale kohale tõusnud Daisy Goodwini „Victoria“ on suurepärane romaan noore kuninganna värvikast elust. 1837. aastal sai 18-aastasest Alexandrina Victoriast Suurbritannia ja Iirimaa kuninganna. Nii mõnegi meelest oli see ennekuulmatu, kuid alates hetkest, mil kuningas suri, üllatas noor kuninganna kõiki.

Ta loobus oma esimesest eesnimest, nõudis, et ta võiks emast eraldi magada ja kohtus oma ministritega nelja silma all. Ühest ministrist oleks võinud saada ka midagi enamat, kuid kõik olid veendunud, et kuningannal tuleb abielluda oma nõo prints Albertiga.

Sama autori sulest on pärit ka samanimeline populaarne draamasari.

Suvemeenutused

Tundub, et külmadel ja pimedatel detsembriõhtutel meeldib eestlastele meenutada, et aastas leidub ka ilusamaid ja soojemaid aegu. Just suvest räägib Elisa Raamatu pingereas väärikal viiendal kohal asetsev noorteromaan „Hull suvi“, autoriks Mariann Rückenberg.

Tegevus leiab aset väikeses Rõokse alevikus, kus tegutsevad noored Maiki ja Teet, Merka ja Rolts. Selles loos on kõige tähtsamad suured tunded. Romanssi lisandub aga tumedamaid toone, kui politseiuurija Teet avastab üht juhtumit harutades, et sellesse on segatud ka naabritüdruk Maiki. Selgub, et nii mõnigi tegelane on salapärasem, kui oodata oskaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.