Raamat

Kolm sekundit esilinastuseni: hittraamat saab filmiks

The Informer (2019)CAP/FB/Capital Pictures

27. septembril jõuab kinodesse „Informaator“, närvesöövalt põnev mängufilm, mille peaosades mängivad Joel Kinnaman, Rosamund Pike ja Clive Owen. Film põhineb kahe Rootsi kirjaniku koostöös valminud põnevikul, mis on võitnud mainekaid auhindu ja paljude lugejate südamed. Elisa Raamatu kasutajatel on suurepärane võimalus enne kinnominekut end originaalteose sisuga kurssi viia.

Anders Roslundi ja Börge Hellströmi romaani „Kolm sekundit“ peategelane on Piet Hoffmann, endine narkar, kelle politsei on värvanud oma agendiks. Ta ülesanne on imbuda Poola narkomaffiasse, misjärel sokutatakse ta range režiimiga vanglasse, et ta aitaks sealse maffiaharu likvideerida.

Ühel kohtumisel Poola narkomuuladega on Hoffmann mõrva tunnistajaks. Politsei otsustab selle mõrva kinni mätsida, kuid hiljem, kui asja hakkab uurima eriti sihikindel komissar ja olukord talle kahtlane paistab, müüvad kõrged politseiametnikud agent Hoffmanni maha. Hoffmann on aga oma tagalat kindlustanud ja tänu raadiosaatjatele kõigist politsei plaanidest teadlik. Teda surmav kuul jõuab temani täpselt kolme sekundiga.

„Kolm sekundit“ sai 2009. aastal Rootsi krimikirjanduse parima romaani auhinna ja 2011. aastal Suurbritannia krimikirjanike assotsiatsiooni parima tõlkeraamatu Kuldse pistoda.

Samade autorite sulest on ilmunud ka iseseisvad jätkuteosed „Kolm minutit“ ja „Kolm tundi“, mis kaasahaaravuse poolest esimesele kindlasti alla ei jää. Seega ei tasu muretseda, et raamat kõige põnevamal kohal otsa saab ja lahtised otsad lahtiseks jäävadki.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.