Raamat

Kolm uue aasta lubadust raamatutest

Uuel aastal uue hooga lugema!: Foto: Joe Shlabotnik/Flickr

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Uue aasta lubadused on alati sellised, mille üle kõik teised muigavad, kui nendest enesekindlalt räägid. Sest kindlasti on jaanuari lõpuks need ununenud. Aga proovime ikkagi korra veel. Siin on kolm raamatutega seotud uue aasta lubadust, mida tegelikult ei ole väga keeruline täita.

Loe iga päev kas või üks lehekülg

Alustame algusest ja rahulikult. Kui sa pole väga aktiivne lugeja, siis võib 300 leheküljeline raamat arusaadavalt tunduda tüütuna. Aga loe näiteks üks lehekülg päevas. Või kaks. Siis saad kusagil septembris 300-leheküljelise raamatu läbi. Ja kui meeldis, saad uuega juba aasta lõpuks pea et poole peale. Võta hetk oma hommikust või õhtust ja loe. Ühe lehekülje lugemine võtab vähem aega, kui mõni 20 minutit pikk videoblogi postitus YouTubeis.

Loe läbi mõni klassikaline kirjandusteos

Ei jõua ära kuulata, kuidas Eesti rahvas ümberringi Tammsaaret tsiteerib? Aegajalt lipsab läbi pea mõte, et “Kas siis tuli see armastus, mida töö tegemisega lubati?” Aga natukene nagu piinlik on küsida ka. Võta mõni Eesti klassikaline teos, ja loe see läbi. Olgu see “Tõe ja Õiguse” viisik või ennemuistsete juttude kogumik, kindel on see, et 2019. aasta 31. detsembril toimuval pidusöömingul saad hiilata omapoolsete tsitaatidega Eesti kirjandusklassikast.

Leia oma lähimatele sõpradele hea raamat

See soovitus läheb neile, kelle kodu seinad on kirjandust täis ja kes iga vaba hetke veedavad nina raamatus, e-lugeris või kõrv audioraamatus. Kuna sa juba niikuinii loed, mine ja levita sõna. Mõtle oma lähedaste sõprade või pereliikmete peale ning mine ja kingi neile üks raamat, mis neile meeldida võib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.