Raamat

Koomiline, kuid liigutav pantvangidraama: menuautor Fredrik Backmani sulest on ilmunud uus meistriteos

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Rootsi kirjaniku Fredrik Backmani raamatud on tõelised pärlid, mida saadab autori kodumaal alati suur edu. Ja mitte vaid seal – mehe teoseid võib leida ka New York Timesi menukite nimekirjast. Nüüd saavad õnnelikud fännid sukelduda tema uude teosesse „Ärevil inimesed“. 

„Ärevil inimesed“ on igas mõttes segane komöödia sellest, kuidas korteriesitlusest saab pantvangidraama. 

Korteri vaatamine – enamasti üsna ohutu tegevus – võtab ootamatu pöörde, kui üks õnnetu pangaröövel korterisse tormab ja kaheksa inimest pantvangi võtab. Pantvangide seltskond on kirju: keset uskumatut kriisi leiavad end üliinnukas maakler, muserdatud IKEA-sõltlastest abielupaar, kurja keelega multimiljonär, üks viimase vindi peal rase, üks tüütu tüdruk, kurblik tädike ja küülikupea. 

Pinge kasvades hakkavad kaheksa võõrast end üksteisele avama ja vestlustest kooruvad välja ilustamata tõsiasjad, mis pole ammu päevavalgust näinud. Eneselegi ootamatult leiavad kaheksa ärevil inimest, et on sarnasemad, kui oleks eales arvanud. 

Röövel, võib-olla selle seltskonna suurim abivajaja, annab lõpuks alla ja laseb pantvangid vabaks, kuid politseinikud leiavad eest tühja korteri. Hiljem aset leidnud ülekuulamistel saame kuulda igaühe versiooni toimunust ja hargnema hakkab klassikaline mõistatus. Kuidas röövlil põgeneda õnnestus? Miks kõik nii pahased on? Ja mis inimestel nüüdsel ajal viga on?

„Ärevil inimesed“ ajab lugeja pisarateni naerma, kuid kisub välja ka nutupisarad. See paneb lugeja mõtlema, aga ka siirast heldimusest naeratama. See on üks kiiretempoline ja kummaline lugu pangaröövist ja pantvangidraamast – või hoopis millestki enamast? 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.