Raamat

Kui võidupiletist saab õudusunenägu: kerge, ent kaasahaarav raamat toob nädalavahetusse põnevust ja draamat

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

On teada ütlus, et soovidega peab ettevaatlik olema, sest need kipuvad täituma. Aga kes siis unistades potentsiaalseltele ohtudele mõtleb? Adele Parksi romaani “Võidupilet” tegelased igatahes mitte – ja see maksab neile kurjalt kätte.

Lotovõidust unistamine on tõenäolisemalt üks levinuimaid unistusi – seda ka inimeste seas, kes viimati mängisid lotot aastakümneid tagasi. Lexi ja Jake viimaste hulka ei kuulu ning koos oma sõprade, Pearsonide ja Heathcote’idega on nad juba 15 aastat samu numbreid kasutades lotopileteid ostnud. 

Õhtusöökide ajal ja suvel grilli ääres on nad omavahel rääkinud kõikvõimalikel teemadel ja kõik need aastad koos ebaõnne üle nalja teinud. Siis aga hakkab kõik viltu minema.

Sõpruskonda tekivad mõrad. Keegi neist valetab. Ja siis, kõige halvemal hetkel, saabub Lexi ja Jake’i õuele lotovõit – aastate eest valitud numbrid osutuvad viimaks võidunumbriteks. Kuid sõbrad ei kavatsegi oma osast loobuda.

“Võidupilet” on tunnustatud kirjaniku Adele Parksi kahekümnes romaan. Käesolevas olmepõnevikus heidab autor pilgu rikkuse varjukülgedele ja õnne ootamatu pöördumise tagajärgedele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.