Raamat

Kuidas saada rikkaks: need raamatud õpetavad, kuidas oma rahaasjad kontrolli alla saada

Hoolimata teadmisest, et raha ei ole elus kõige tähtsam, valdab meid siiski nördimus, kui pangakontolt vaatab vastu oodatust väiksem number. Sellele tundmusele on jälile jõudnud paljud autorid, kes on kirja pannud riiulitäite viisi õpetussõnu, kuidas tollest õnnetust numbrist kasvatada kopsakas ja rahuldustpakkuv summa, mille üle inimene ise õnnelik võiks olla.

Selleks, et leida enda elule kõige paremini kohandatavad näpunäited, peab ilmselt läbi töötama suure hulga raamatuid – kõigepealt peab aga teadma, millised valikud üldse on.

Rikastumise vallas on kõige tuntum raamat ilmselt Jaak Roosaare „Rikkaks saamise õpik“. See on jutustavas vormis kirjutatud praktiline käsiraamat, mis annab lugejale ülevaate, kuidas oma rahaasju planeerida, kuidas investeerida ja luua endale passiivne sissetulek, näiteks läbi üüri või dividenditulu. Soovituste vahele on põimitud ka näiteid reaalsetest tehingutest. Lisaks on raamatul ka kaks järge, mis õpetavad, kuidas saada rikkaks aktsiate või kinnisvaraga. Raamatute kasuks räägib asjaolu, et autor on 20 aastat investeerimisega tegelenud – selle aja jooksul kogunenud teadmised on algajate jaoks kindlasti väga väärtuslikud.

Järgmiseks võib ette võtta Heli Künnapase „Rikaste inimeste 30 harjumust“. See lühike käsiraamat võtab kokku soovitused, mis rikaste eluviise käsitlevates raamatutes pidevalt korduvad. Enamik kirjeldatud harjumustest on lihtsad ja teostatavad, kui olla valmis oma mugavustsoonist välja astuma. Kuigi autor ei ole ise investor ega rahandusspetsialist, on ta läbi töötanud mitukümmend raamatut ja loetu kokkuvõtlikult kirja pannud, seega tasub näpunäited kindlasti üle vaadata – tõenäosus kasulikke soovitusi leida on märkimisväärne.

Rikkaks saamisele võib läheneda ka veidi teistsuguse nurga alt. Nõid Liis Zev on pannud kirja 100 nippi raha ligimeelitamiseks, mis ei räägi, kuidas raha säästa, kuhu investeerida või kuidas oma varandust kasvatada, vaid keskendub väikestele aspektidele elus, mida raha ligimeelitamiseks muuta tuleks. Samas võib raha ligimeelitamisel alustada ka hoopis feng shuist, võttes appi ruumi, värvid, vormid, tegevused ja mõttejõu.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.