Kuulsad kaasmaalased, miljardärid ja tumedad minevikud: millised elulooraamatud paeluvad lugejaid enim?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Tuntud telenägudest, muusikutest, sportlastest ja ühiskonnategelastest pajatavad elulooraamatud on tahes-tahtmata ligitõmbavamad kui ükskõik milline muu teos – piisab sellest, et raamatu peategelane tundub lugejale sümpaatne ja huvitav. 

Populaarse elulooraamatu jaoks aga pelgalt tuntusest ei piisa – see eeldab ka nauditavalt kirjutatud, põnevat, ehk ka veidi õpetlikku sisu. Sellise teose võiks leida näiteks nende viie raamatu seast – just need biograafiad on Elisa Raamatu lugejate hulgas populaarseimad. 

1. Stig Rästa „Minu Kennedy

Ausas ja ehedas raamatus räägib Stig Rästa oma noorusajast Lasnamäel, muusikast ja Eurovisioonist ning palverännakust Santiago de Compostelasse.

Raamatukaante vahele on jõudnud ka nii mõnigi teema, millest tavaliselt vaikitakse – muusik räägib avameelselt nii depressioonist kui narkootikumidest.

2. Mihkel Raud „Musta pori näkku

Mihkel Raud kirjutab julgelt 1980. aastate Eesti rockmuusikast ja muusikutest ning enda eksirännakutest selles tavainimesele tabamatus maailmas. 

Vaatamata kohati brutaalsena paistvale muusikute elupõletamisele suhtub autor neisse poolehoiu ja mõistmisega, tegemata neile liiga. Kõige vähem säästab Mihkel Raud iseennast. Kõige soojemalt suhtub ta oma lähedastesse.

3. Anna Sundberg, Jesper Huor „Ma armastasin terroristi

Anna Sundberg, noor heal järjel keskklassi rootsi naine, liitub džihadistidega ja jääb nendega 16 aastaks.

Ta järgnes oma abikaasale, kelle USA kuulutab hiljem ülemaailmselt tagaotsitavaks terroristiks. Võlutuna kenadest usule pühendunud meestest pigistas ta silmad kinni paljude ebainimlike või isegi kuritegelike asjade ees. 

Anna tunnistus on erakordne – vaid üksikud inimesed on avalikult džihadistide igapäevaelust rääkinud. Lugu, mille ta esitab, on tema tee ekstremismi ja sealt välja. Oma jutustusega soovib ta näidata, et oma elu on võimalik muuta.

4. Vahur Kersna „Ei jäta elamata

Siiras ja emotsionaalses raamatus avaneb lugeja ees Eesti ühe lugupeetuima ja armastatuima ajakirjaniku Vahur Kersna elu ja haiguse lugu.

Inspireerivast teosest kumavad läbi autori elutahe ja valmidus võidelda ning mitte alla vanduda, samuti soov toetada ja julgustada inimesi, keda on tabanud sarnane saatus. 

5. Ashlee Vance „Elon Musk: Tesla, SpaceX ja rännak ulmelisse tulevikku

Erakordne teos jälgib raamatu peategelase – PayPali, Tesla Motorsi, SpaceX-i ja Solar City rajaja Elon Muski – teekonda lapsepõlvest Lõuna-Aafrikas kuni tõusmiseni maailma äritippude sekka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.