Raamat

Laenutatuimad autorid aastal 2018: armastatud kirjanike teoseid saab mugavalt lugeda ka nutiseadmest

Autorihüvitusfond peab Eestis arvet selle üle, milliseid raamatuid me raamatukogudest laenutame. Eelmisel nädalal avaldas ERR Autorihüvitusfondi andmete põhjal koostatud laenutatuimate autorite edetabeli, kuhu on jõudnud nii kodu- kui välismaiseid kirjanikke, nii laste kui täiskasvanute lemmikuid. Heidame nimekirjale pilgu peale ja vaatame, kelle teoseid Elisa Raamatust leida võib.

Lastekirjanikke on enim laenutatud autorite edetabelis ohtralt. Tipus troonib „LasseMaia detektiivibüroo“ autor Martin Widmark. Tegu on toredate lasteraamatutega, kus väikesed detektiivid Lasse ja Maia koos erinevates paikades mõistatusi lahendavad. Sellest sarjast on saadaval lausa üle 20 raamatu – lastele on tükiks ajaks tegevus garanteeritud.

Teine populaarne lasteraamatute sari räägib hirmsast Henryst, kelle on raamatukaante vahele püüdnud Francesca Simon. Henry krutskitest on valminud kümmekond mõnusat ja kergesti loetavat raamatut. Täiskasvanute jaoks võib ta tõesti veidi hirmus tunduda, kuid lastele pakuvad tema tembud ja ettevõtmised kindlasti meelelahutust.

Loomulikult on tabeli ülemises osas koha sisse võtnud Andrus Kivirähk, kelle raamatuid loevad nii noored kui vanad ja kelle teoseid leiavad koolilapsed ka kohustusliku kirjanduse nimistutest. Südamlik „Sirli, Siim ja saladused“ ja klassikaks saanud „Ivan Orava mälestused“ väärivad lugemist ka siis, kui lugemiskontrolli silmapiiril ei ole.

Lisaks lastekirjanikele on edetabelis ka veidi tõsisema sisuga raamatute autoreid. Nende seas on Erik Tohvri, kes on samas edetabelis juba aastaid kõrget positsiooni hoidnud. Tema teoste tegelased on tavalised inimesed ning tihti kirjutab ta iseenda kogemustest – debüütromaan „Majad jõe ääres“ on Tohvri lapsepõlvelugu. Kokku on ta kirjutanud 32 romaani, mida Elisa Raamatu kasutajatel on võimalik igal ajal nautida.

Väga populaarne on lugejate seas ka Katrin Pauts, kodumaise krimikirjanduse kuninganna. Lugejate hinnangul on ta lood nii põnevad ja kaasahaaravad, et neid on pea võimatu käest panna. Lisaks sellele leiavad nad aset eestlastele tuttavates paikades – „Politseiniku tütre“ tegevus toimub näiteks Saaremaal, mis on hea vaheldus Rootsi või Suurbritannia väikelinnadele.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.