Raamat

Lahendamata müsteerium: tõsielul põhinev krimiromaan tekitab korraga põnevust ja hirmujudinaid

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Paljude krimiromaanide sündmustik võib juba niigi panna lugejal hirmujudinad mööda selga alla jooksma. Teadmine, et tegu on tõsielust inspireeritud looga, muudab asja veelgi hirmsamaks – aga ka põnevamaks. Rootsi krimka “Kadunud tüdrukud” on just selline. 

Võimsale orkaanile järgneval hommikul leitakse Höllvikeni rannaonni eest mõrvatud naine. Peagi toimub ka teine sarnane rünnak. Asjaolud viitavad hirmuäratavale Valby-mehele, kes tegutses mõned aastad varem Kopenhaagenis. Elanike seas levib paanika. 

Lahendamata juhtumite rühma juht Tess Hjalmarsson hakkab koos partneri Marie Erlinguga mõrvarit otsima. Esialgu on nende töö tulemusteta, kuid tänu kurjategija jäetud jäljele leitakse seos ühe vana juhtumiga – 19-aastase Annika Johanssoni kadumisega, millest on möödas juba 16 aastat. Kas Annika oli kurjategija esimene ohver või peitub tõde kusagil mujal?

“Lahendamata juhtum. Kadunud tüdrukud” on Malmös ja Österlenis toimunud juhtumitest inspiratsiooni saanud krimisarja esimene osa. Raamatu autor Tina Frennstedt on Rootsi juhtivaid kriminaalreportereid, kes on spetsialiseerunud lahendamata juhtumitele.

2019. võitis teos Rootsis ka aasta parima debüütkriminaalromaani auhinna. Žürii hinnangul on raamatus olemas kõik, mida üks kriminullide austaja võib soovida: keerukad tegelased, maalilised kirjeldused, mõjus keel – ja palju huumorit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.