Raamat

Laps ei jää magama? Need raamatud lubavad aidata

On õhtu. Tööpäev oli väsitav ja silmad vajuvad vägisi kinni. Voodi pole kunagi olnud nii kutsuv. Pere kõige pisemal oli aga lasteaias põnev päev ja uni ei taha kuidagi tulla, sest pärast pika unejutu lõppemist kostub voodist nõudlik „veel!“. Toast lahkumine tähendaks kõrvulukustavat nuttu.

Nüüd on tarvis sellist unejuttu, millega laps kindlapeale magama jääb, sest kolmas jutt ei tule kõne alla. Mida valida?

Psühholoogiaharidusega rootsi kirjanik Carl-Johan Forssén Ehrlin usub, et on leidnud lahenduse. Võttes appi koolis omandatud teadmised, on ta kirjutanud kolm raamatut, mis aitavad lastel hõlpsasti uinuda. Raamatusse on ta lisanud ka juhtnöörid, kuidas lugu peaks ette lugema – millises tempos lugeda või millal haigutada. Raamatud on lausa nii mõjusad, et sõidukit juhtivale inimesele on neid keelatud lugeda.

Esimeses raamatus, “Jänes, kes tahab magama jääda”, proovib magama jääda jänes Robert. Kui uni kuidagi tulla ei taha, viib jänkuema Roberti unehaldja juurde.

Teises raamatus on unine elevant Ellen, kes on teel oma voodisse. Selleks peab ta minema läbi võlumetsa ja oma teekonda kirjeldab ta ka lugejale.

Kolmandas raamatus võtab traktor Allan lapsed kaasa uinutavale ringreisile enda talu ümbrusesse. Kohatakse Haigutavat Porgandit ja Väsinud Puud; koos Onu Haigutajaga loetakse taevatähti ning kiigutatakse end uniste lilledega kerge tuule käes.

Kõigi lugude eesmärk on muuta magamaminek meeldivaks ning jätta selja taha ajad, mil magamaminek oli päeva suurim võitlus – nii ei pea ei lapsed ega vanemad enam õhtut kartma ega magamaminekut pelgama. Tuleb vaid vaadata, et raamatu lugeja ise enne last magama ei jääks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.