Raamat

Lugejate seas popp: mõnus ajaviiteromaan päikselisse kevadpäeva

Kuigi ühiskonnakriitilised, mõtlemapanevad ja lugeja maailmapilti muutvad raamatud on alati au sees, ei tasu unustada ka raamatute lugemise kergemat ja lõbusamat poolt. Kui tahta puhkepäeval töömured unustada, on hea kätte võtta mõni ajaviiteromaan. Valik on aga suur – millise neist peaks valima?

Elisa Raamatus on juba mõnda aega populaarseimate raamatute hulgas Liz Fenwicki „Tõusuvesi“. Teos räägib kaksikõdedest, kelle teed 1943. aastal reetmise tagajärjel lahku lähevad. Lugeja saab osa salapärasest ja mõistatusi täis elust Cornwalli rannikul, seda nii II maailmasõja ajal kui ka tänapäeval, kui õdede üks järeltulijatest oma suguvõsa ajaloos selguse saamiseks sinna sõidab.

Lugejate seas on menukaks osutunud ka teised Fenwicki raamatud. „Maja Cornwallis“ on lugu kunstnik Maddiest ja tema kasutütrest, kes pärivad Cornwallis maja ja kolivad sinna elama, lootuses alustada oma elus uut etappi. Uus eluetapp ei kujune aga üldse nii idülliliseks kui Maddie lootis, kui maja mineviku kohta hakkab päevavalgele ilmuma põlvkondade viisi varjul olnud saladusi.

Kõigis Liz Fenwicki raamatutes on läbivaks teemaks Cornwall: autor on küll pärit USAst ja elab Dubais, kuid ta süda kuulub Cornwallile. Kuigi tegevustik leiab aset samas kohas, on kõik Fenwicki teosed eraldiseisvad raamatud. Tasub aga tähele panna, et mitmed tegelased ilmutavad end rohkem kui ühes raamatus – mida rohkem ta raamatuid lugeda, seda paremini on võimalik ka tegelasi mõista. Tõenäoliselt kasvab iga raamatuga ka soov ise Cornwalli külastada.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.