Raamat

Lugemissoovitus: Kõrgelt hinnatud krimisari, mis haarab lugejad kaasa juba esimesest reast

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

„See tundub küll üks põnev krimka,“ mõtled Elisa Raamatus ilukirjanduse kategooria raamatuid sirvides, „aga jälle rootslaste oma?!“ Jah, paistab, et Rootsis on menukaid krimiromaane rohkem kui inimesi. Võimalust lugeda häid raamatuid ei saa aga ometi käest lasta ja seega vaatame, millise sarjaga on seekord tegu.

Sarja esimeses osas „Piirimaa“ on Ellen Savinger juba kolm nädalat kadunud olnud. Uurija Sam Berger kardab, et temast on saanud sarimõrvari ohver, kuid kuna surnukeha pole seni leitud, ei võta kolleegid teda kuulda. Seejärel satub Sam kokku salapärase naisega, kes teab juhtumist ootamatult palju ja päevavalgele tuleb lugu, mis on põimunud ka Sami eluga. Kütist saab jahisaak ja hämaral piirimaal ootab tõde.

Järjes „Sisemaa“ leiab endine uurija Sam Berger end üleni valgest maailmast. Koos endise kaitsepolitseiniku Molly Blomiga on ta jooksus õigusemõistmise eest, mis ei mõista õigust. Koos saavad nad ootamatu ülesande, mis meenutab juhtumit minevikust ja lihtne ülesanne vestelda vandenõuteoreetikuga võtab ootamatu pöörde.

Sarja viimases raamatus „Vetevald“ kahtlustatakse Sam Bergerit mõrvas, mida ta ei ole toime pannud. Tema partner Molly Blom on koomas. Peale politsei ajab saarestikku põgenenud Bergeit taga ka Carsten, kaitsepolitsei raudvara, kes töötab nüüd terroristide heaks. Stockholmi ähvardab terrorioht ja mõrvar võib pääseda.


Arne Dahli, kodanikunimega Jan Arnaldi töid on korduvalt pärjatud krimikirjanduse parima romaani auhinnaga. Lugejatele on ta tuntud eelkõige A-rühma romaanisarja autorina.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.