Mida maailm loeb? Mitteilukirjanduslikus plaanis endiselt elulugusid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Lugemisvara on mitut sorti. Mõnele meeldivad kohutavalt need sildid, mida riiete sisse õmmeldakse, teistele aga näiteks bussigraafikud. Mis on aga tõelised hitid? Teeme ülevaate selle nädala New York Times’i mitteilukirjandusliku sisu edetabelist.

Bob Woodward – Fear

Esimest nädalat tabelis ja juba esimesel kohal olev raamat räägib loomulikult Donald Trumpist. Sellest, kuidas president valgesse majja sattus ning mis edasi sai. Läbi intervjuude lähedal seisvate isikutega, kohtumiste märkmete ja muude allikate annab autor Bob Woodward värvika, ja kurvalt muigama paneva pildi Ameerika presidendist.

Raamatut saad osta e-raamatuna Amazonist.

Tara Westover – EDUCATED

Tara Westover oli 17-aastane, kui ta esimest korda elus mõnda klassiruumi oma jala tõstis. Tema pere elas maailmalõpuks valmistudes mägedes, täielikult isoleerituna kõigest ja kõigist. Kuna pereisa ei usaldanud ka haiglaid, raviti kõike, marrastustest plahvatuses saadud vigastusteni kodus ja looduslike vahenditega.

Rääkimata haridusest, maailma ajaloo tundmisest või üldse mingisugusest kontaktist maailmaga, kus meie elame. Tara asus end ise õpetama, kuniks oli valmis liituma ülikooliga. Alles seal avastas ta täielikult uue maailma. Bestsellerite topis on raamat viibinud 30 nädalat.

Loe raamatut Kindle’ist või kuula Audible’ist.

John McCain ja Mark Salter – The Restless Wave

Tegemist on hiljuti lahkunud USA senaatori, John McCaini, memuaaridega, kus McCain kirjutab oma elust ning mõtetest USA poliitika radadel, kuid räägib ka oma haigusest ning oma kümne aasta tagusest presidendikampaaniast, kui ta kandideeris Obama vastu.

Raamat on tabelis seitsmendat nädalat ning seda saab hankida Amazon Kindle’ist e-raamatuna ning Audible’ist audioraamatuna, kusjuures teose on sisse lugenud autor ise.

Yuval Noah Harari – 21 Lessons for the 21st Century

21. sajanil on kõik arenemas ja muutumas nõnda kiiresti, et inimestel on uue infoga sammu pidamine väga keeruline, pea võimatu. Autor esitab ja arutleb selles raamatus küsimuste üle, mida me igaüks enda käest peaksime küsima. Kuidas arvutid ja robotid muudavad inimeseks olemise olemust? Kuidas käituda võltsuudiste lainega? Kas rahvused ja religioonid üldse loevad tänapäeval midagi? Ja mida me üldse oma lastele peaksime õpetama?

Hangi raamat Kindle’i e-poest, Rahva raamatust või Apollost.

Omarosa Manigault Newman – UNHINGED

See on jutt mehest, kelle nime kuulevad vist väga paljud vähemalt korra päevas. Donald Trump. Aktiivne Twitteris säutsuja, ärimees ja mõnda aega juba ka USA president on kätega peast kinni haarama pannud ilmselt paljusid. Olgu siis kas frustratsioonist või puhtast rõõmust. Kuid millisena näevad Trumpi need, kes temaga koos igapäevaselt töötavad? Loeme ja saame teada.

Loe Kindle’ist või kuula Audible’ist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.