Raamat

Millenniumi-sari jõudis lõpule: põgene oma lemmiktegelastega veel viimast korda nende maailma

Millenniumi-sari.Foto: Henrik Montgomery/TT/Scanpix

David Lagercrantzi suurepärane Millenniumi-sari on jõudnud lõpule – augustis ilmus sarja viimane raamat „Tüdruk, kes peab surema“. Tegu on Lagercrantzi kolmanda raamatuga sarjas, millele pani aluse „Lohetätoveeringuga tüdruku“ autor Stieg Larsson. Kõik sarja raamatud on kättesaadaval Elisa Raamatus.

Stockholmi pargist leitakse amputeeritud sõrmede ja varvastega kerjuse surnukeha. Keegi ei tea, kes ta on või mis temaga juhtus. Kuigi juhtum paistab olevat lihtsalt järjekordse kodutu mehe traagiline surm, tundub kohtuarst Frederika Nymanile, et miski on mäda.

Ta võtab ühendust Mikael Blomkvistiga, kelle huvi juhtunu suhtes on võrdlemisi leige. Sama kerjus oli aga oma segastes juttudes korduvalt maininud Rootsi kaitseministri Johannes Froselli nime. Oli see pelgalt sonimine või on valitsus asjaga kuidagi seotud? Juhtum ei anna Blomkvistile rahu ja hoolimata esialgsest ükskõiksusest asub ta seda siiski uurima.

Teose teine liin keskendub Lisbeth Salanderile, kelle poole Mikael abi saamiseks pöördub, kuid kes on kõigi teadmata riigist lahkunud ja resideerub hoopis Moskvas. Moskvasse suundus ta sooviga oma õe Camillaga asjad ära klaarida, kuid kahjuks ei lähe kõik alati nii, nagu plaanitud.


Millenniumi-sari koosneb kuuest menukast Rootsi krimiromaanist. Sarjaga alustanud Stieg Larsson oli plaaninud sarja pikkuseks 10 raamatut, kuid 2004. aastal ta suri ootamatult. Valminud kolm esimest raamatut avaldati postuumselt. 2013. aastal võttis David Lagercrantz sarja üle ning jätkas samade tegelastega veel kolme raamatu jagu. Millenniumi-sari on müünud üle 100 miljoni eksemplari ning seda peetakse üheks edukaimaks raamatusarjaks.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.