Raamat

Milline suur kirjanik arvas heaks ainult mune ja peekonit süüa? Sellest raamatust saad teada

Mida teed sina hommikuti, et üles ärgata? Scrollid Instas uudisvoo läbi ja lähed tööle? Vabandust, aga sinust tõenäoliselt siis säärases raamatus, millest juttu tuleb, ei kirjutata. Sest teoses “Daily Rituals: How Great Minds Make Time, Find Inspiration And Get To Work” on juttu just sellest, kuidas erinevad suurkujud on oma igapäevaseid harjumusi kujundanud, et maksimaalselt hästi end tunda.

Näiteks Ernest Hemingway ärkas iga päev kell 5:30, isegi siis, kui eelmisel õhtul oli kerge võtmine olnud. Beethoven jõi hommikuti kanget kohvi, lugedes isiklikult üle kõik 60 kohviuba, mis tema kohvis olema pidid. Benjamin Franklin võttis aga hommikuti õhuvanne, istudes paljalt näiteks akna all.

Aga näiteks Marcel Proust ärkas üldse kella kolme ja kuue vahel pärastlõunal, suitsetas oopiumit ja jõi siis kohvi ning sõi saiakest.

See raamat, mille on kirja pannud Mason Currey, räägib mitte ainult hommikutest vaid sellest, kui olulised on paljude jaoks olnud pikad jalutuskäigud ning soovitab paljude näidete toel häid nippe töötamiseks. Miks mitte kirjutajatele proovida igas pooltunnis vähemalt 250 sõna kirja saada või töötada vaid kuus tundi päevas, aga siis kahe-kolmetunnise intensiivse perioodi abil.

Kas see raamat nüüd just kõigi elu säravaks produktiivsuseks muudab, ei tea, aga kindlasti annab ta huvitava sissevaate suurte inimeste ellu.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.