Raamat

Mitte vaid Mr. Bean: Rowan Atkinsoni elulooraamat paotab ukse armastatud näitleja ellu

Foto: magicinfoto / Shutterstock.com

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kuninganna, punaste telefoniputkade ja Harry Potteri kõrval on tõenäoliselt Mr. Bean üks tuntumaid Briti kultuuri sümboleid. Kes poleks tuttav selle koomilise tegelaskujuga, kes sõidab pisikese rohelise Miniga ja kelle parim sõber on kaisukaru? 

Mr. Beani kehastanud Rowan Atkinson on oma talendi ja sarmiga võitnud miljonite südameid üle kogu maailma. Lisaks Beanile on Atkinson televaatajaid naerutanud ajaloolise komöödiasarjaga „Blackadder“ ja James Bondi paroodiafilmiga „Johnny English“.

Kuigi paljudel kisub Atkinsoni nägu nähes suunurk vägisi muigele ning silme ette kerkib mõni naljakam Mr. Beani sketš, on Atkinson oma pika karjääri jooksul jõudnud tegeleda ka tõsisemaste töödega.

Beani austajad ei pruugi teadagi, et armastatud näitleja on näiteks avaldanud muusikat, näidelnud teatrilavadel ning mänginud ka surmtõsist detektiivi.

Andreas Pittleri raamat „Rowan Atkinson“ vaatleb näitleja eluteed tema loomingu kaudu. Selles on lennukat vallatust, tervameelset huumorit ja tabavaid rollide kirjeldusi. 

Ehkki raamat ilmus esmakordselt juba 1998. aastal ehk üle 20 aasta tagasi, on see läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri ning autor on spetsiaalselt eesti lugeja jaoks juurde kirjutanud lausa kolm uut peatükki. Ka ülejäänud teksti on oluliselt kohandatud ja ajakohastatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.