Raamat

Müstiliselt köitvad raamatud: noor keemik lahendab kohalikke mõrvajuhtumeid

Enamasti tegeleb mõrvajuhtumite lahendamisega elukutseline detektiiv, kuid Kanada autori Alan Bradley raamatutes on selle keerulise ja tihti ohtliku töö enda peale võtnud hoopis noor tüdruk Flavia de Luce. 

Flavia de Luce on 11-aastane keemiageenius, kelle lõputu uudishimu viib ta kõiksugu sekelduste keskmesse. Mängleva kergusega lahendab ta kohalikke mõrvajuhtumeid – justkui Miss Marple, kel abiks vanaolu Tarilt päritud keemialabor.

Mõrv kurgipeenras

Piruka magus põhi“ on Flavia de Luce’i raamatusarja esimene osa ning ühtlasi Kanada kirjaniku Alan Bradley debüütromaan. 

1950. aasta suvel Buckshaw’ mõisas erutab noore keemiku Flavia meeli rida arusaamatuid sündmusi. 

Esmalt leitakse nende ukselävelt surnud lind, kelle noka külge on kinnitatud postmark. Veidi hiljem leiab Flavia kurgipeenras lebava mehe ja näeb pealt tema viimast hingetõmmet.

Selle ühtaegu õudse ja vaimustava sündmusega algab Flavia jaoks tõeline elu.

Nukunäitleja surm

Krimisarja teises osas “Mõrv ei ole lapsemäng” jätkab Flavia võitlust kuritegevuse, oma vanemate õdede ja igavuse vastu. 

Flavia kardab, et tema detektiivikarjäär Bishop’s Laceys on läbi – kuni armastatud nukunäitleja elu õnnetu lõpu leiab. Kes peaks midagi sellist tegema? 

Kõik juhtlõngad viitavad varasemale keerulisele juhtumile, mida konstaablid lahendada ei suuda – vähemalt mitte ilma Flavia abita.

Kas Flavia on jõudnud liiga lähedale sellele, kes tegelikult salamisi lava taga nööre tõmbab?


Alan Bradley on Kanada päritolu kirjanik, kes saavutas tõelise tuntuse just Flavia de Luce’i raamatusarjaga. “Piruka magus põhi” on ilmunud juba 39 keeles ning Ugala teatris võib näha ka raamatu põhjal valminud lavastust. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.