Raamat

Nädala raamatusoovitus: kiiretempolised krimkad, mida pole võimalik käest panna

Veel üsna hiljuti oli Daniel Cole tavaline parameedik ja vabatahtlik heategevusorganisatsioonides. Nüüdseks on tema sulest ilmunud kaks ülimalt kaasakiskuvat, kiiretempolist ja ootamatuid pöördeid täis krimkat, mida on suisa võimatu käest panna enne kuimõrvar on tabatud ja mis võiks kindlasti kuuluda iga krimisõbra lugemisvaramusse.

Kaltsunukk“ on Cole’i debüütromaan. Uurija William Fawkes on pärast keerulist eluperioodi äsja tööle naasnud ja juba viib ta endine partner Emily Baxter mehe ühe ootamatult hirmuäratava laiba juurde. Kuigi uurijad on näinud igasugu võikaid surnukehi, on seekordne juhtum eriti õudne – kuue ohvri kehaosadest on kokku õmmeldud üks, marioneti moodi keha. Ajakirjandus ristib selle kaltsunukuks.

Londoni politseis läheb käima kibekiire töö – ohvrid tuleb tuvastada ja nende omavaheline seos välja uurida, kuid tuleb välja, et ühe jäseme põhjal pole ohvreid üldse lihtne tuvastada. Juhtumi uurimist segab ka ajakirjanduse tähelepanu. Panused tõusevad, kui Fawkes’i ajakirjanikust eksnaise kätte jõuab nimekiri järgmistest ohvritest – viimasena on nimekirjas Fawkes’i enda nimi.

Kuigi „Kaltsunuku“ avaldamisõigused müüdi juba enne ilmumist rohkem kui 30 riiki, ei jäänud Cole loorberitele puhkama ja raamatule ilmus ka järg – „Timukas“.

Timukas“ ei jää tempo ega ootamatute sündmuste poolest sugugi esimese raamatule alla. Eelmistest mõrvadest on möödas poolteist aastat ja Emily Baxterist on saanud üleminspektor. Kaugel New Yorgis leitakse Kaltsunuku poosis surnukeha, kelle rinnale on lõigatud sõna „Sööt“ ning mõrtsuka ohvriks on langenud ka New Yorgi politseinik, kel rinnal sõna „Marionett“.

Lootuses saada mõrvade lahendamisel ja Inglismaal vanglas istuva Kaltsunuku-mõrvariga rääkimisel abi ja toetust, lendavad kaks USA ametkondade eriagenti Londonisse Baxteri juurde. Algab jaht mõrvarile – kord ühel, kord teisel pool Atlandi ookeani – kuid ometi on mõrtsukas pidevalt sammu võrra ees.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.