Raamat

Nagu Kättemaksukontor, aga ilma Marionita: Jonas Jonassoni uus teos sukeldub magusa kättemaksu maailma

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Jonas Jonasson – rootslane, kes kinkis maailmale suurepäraselt lõbusa romaani “Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” ning ka teose iseseisva järje “Saja ühe aastane, kes mõtles, et ta mõtleb liiga palju”, avaldas hiljuti oma viienda romaani. Vaatame, millega on tegu.

“AS Kättemaks On Magus” on humoristlik armastusavaldus vabale kunstile ja rõõmuga jutustatud lugu. See on hullumeelne ja kaasahaarav, peadpööritav ja vaimukas lugu, mille keskmes on tõeliselt pealkirjaväärilise nimega aktsiaselts – Kättemaks On Magus.

Stockholmi külmas veebruarikuus põimuvad erinevad inimsaatused. Süüdimatu kunstikaupmees. Erakordsete annetega ettevõtja. Masaisõdalane ja eksiteele sattunud ravitsejamees. Ja noorpaar, kellel on kõik põhjused kätte maksta.

Draama keskpunktis on kaks impressionistlikku kunstiteost. Aga kes need maalis? Kes on nende omanik? Ja mis on paavstil selle kõigega tegemist? 

Jonas Jonassoni esimest nelja romaani on kiitnud niihästi retsensendid kui ka lugejad üle kogu maailma ja neid on tõlgitud neljakümne kuude keelde. Kas see teos osutub sama edukaks?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.