Raamat

Neli väga head iPadi rakendust, mille abil lihtsalt ja mugavalt e-raamatuid lugeda

Oleme üsna palju kirjutanud raamatutest, mida kas siis kaante vahelt või tahvelarvutist lugeda. Aga kuidas ikkagi see tahvelarvuti variant välja näeb?

Vaatame mõnda iPadile sobivat rakendust (ärge muretsege, varsti soovitame Androidile ka äppe), millega raamatuid hea lugeda oleks.

iBooks

iBooks on Apple’i enda e-luger, kus on ka raamatupood, kust võib leida mõnegi eestikeelse raamatu. See äpp tuleb kaasa kõikide iPhone’ide ja iPadidega, ning sünkroniseerib end mugavalt nii, et saaksid lugemist jätkata suvalisest iOS seadmest.

Lugemise ajal on võimalik raamatus teksti esile tõsta, teha märkmeid, muuta teksti laadi ja värvi ning muuta tausta värvi, et lugemine silmale mugavam oleks. Samuti oskab iBooks kuvada ka PDF-faile, nii et PDF-formaadis raamatuid või dokumente on samuti võimalik sellest rakendusest lugeda.

Amazon Kindle

Ei, siin ei ole tegemist füüsilise Kindle e-lugeriga, vaid samaväärse Amazoni äpiga, mis toob kõik Kindle’ist ostetud raamatud sinu iPadi kokku. Peale ostmist on võimalik raamat alla laadida, kusjuures lugemisjärg sünkroniseeritakse sinu kontole, nii et saad lugemist mõnest teisest seadmest jätkata. Kui oled ostnud sama raamatu puhul ka Audible’i audioraamatu, sünkroniseeritakse ka teksti kujul oleva e-raamatu ja audioraamatu lugemisjärg.

Ka kindle rakenduses on võimalik raamatus olevat teksti esile tõsta, teha teksti märkuseid, muuta teksti suurust, laadi, värvi ning vahetada taustavärvi.

Scribd

Scribd on justkui raamatulugejate Netflix. Ühe kuutasu eest saad ligipääsu e-raamatutele, audioraamatutele, ajakirjadele ja ajalehtedele, mida mugavalt äpis sirvida. Rakenduses olevat sisu on mugav sirvida ja hallata. Loomulikult on siin olemas ka kõik e-lugerile sobivad funktsioonid nagu teksti esiletõstmine ja kirja kohandamine.

Bluefire Reader

Bluefire Reader oskab avada ka Adobe DRM koopiakaitsega kaitstud faile. Samuti võib rakendusse laadida juba endal olemasolevad EPUB ja PDF raamatud, et neid siis lugeda. Tegemist on üsnagi kompaktse ja väheste funktsioonidega rakendusega, seegasobib see hästi neile, kes ei soovi  liigseid ja ebavajalikke funktsioone.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.