Raamat

Ootamatu päritoluga krimiromaan: sissevaade Argentiina ühiskonda

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Väärt krimikirjanikke leidub küll üle maailma, kuid eestlaste raamaturiiulitele jõuavad sagedamini Euroopa autorid. Seda suurem on üllatus, kui kätte satub teos, mille tegevus leiab aset kauges ja eksootilises Lõuna-Ameerikas.

Claudia Piñeiro teos “Betty Boop” võib esmapilgul lugejat korralikult eksitada – nii teose pealkiri kui kaanepilt viitavad kuulsale multikategelasele. Tegelikult ei keskendu teos sugugi tollele seksikale ja isepäisele multifilmikangelasele, vaid hoopis tema järgi hüüdnime saanud menukirjanikule.

Buenos Airese rangelt turvatud rikaste asumis leiab koduabiline mõjuka töösturi surnukeha. Järgneb veel rida justkui juhuslikke surmasid – kõik omamoodi ootuspärased lõpud ohvrite elumustris.

Menukas kirjanik Nurit Iscar – tuntud ka kui Betty Boop – satub päevalehele mõrvade tagamaid kajastama. Koos temaga asuvad tööle staažikas ajalehereporter Jaime Brena ja nimetu noormees päevalehe krimirubriigist. Kui enamasti lahendavad mõrva endised või töötavad mõrvauurijad, siis selles teoses kuulub suurim au just neile kolmele.

Lisaks põnevale sisule on ebatavaline ka raamatu kirjutamisstiil. Pikad lõigud ja jutumärkide puudumine võivad tunduda hirmutavad ja tõenäoliselt vajavad alguses veidi harjumist, kuid ometi on selles midagi lummavat ja lugejad on tavatut teost väga nautinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.