Raamat

Raamat 100-aastasest noore hingega Rootsi vanataadist paneb laginal kaasa naerma

Ekraniseeringus mängib 100-aastast Allan Karlssonit näitleja Robert Gustafsson.Foto: kuvatõmmis

Rootsis elav Allan Karlsson tähistab oma sajandat sünnipäeva. Selleks puhuks on vanadekodusse kohale tulnud nii ajakirjanikke kui ka kohaliku valla volikogu esimees. Enne pidustuste algust hüppab aga Allan oma toa aknast välja ja kaob nelja tuule poole.

Nii algab Jonas Jonassoni 2012. aastal ilmunud romaan “Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus”. Tegu on humoorika ja südamliku raamatuga, mis kannab endas sõnumit, et vanus on ainult number. Oleneb inimesest endast, kuidas ja millist elu ta elada otsustab ning küünalde arv tordil ei ole mingil moel määrava tähtsusega.

Mõsitagi satub plehku pistnud Allan teekonnal läbi Rootsi mitmetesse veidratesse seiklustesse. Peagi on ta pahuksis maffiaga, õhtustanud tulevase president Trumaniga, jaganud lennukit Churchilliga ja reisinud jõelaeval Mao Zedongi abikaasaga. Kogemata satub Allan mõjutama 20. sajandi kõige suuremaid ja tähtsamaid sündmusi. Kujutage ette “Forrest Gumpi”, aga vanema peategelasega ja Rootsi punaste majade vahel!

Neile, kel juba raamat läbi või pole lugemiseks aega – 2013. aastal valmis romaani põhjal ka samanimeline film, mis oli enne “Lohetätoveeringuga tüdruku” kinodesse jõudmist edukaim Rootsis vändatud linateos. Film on ka eestlastele Netflixis vabalt kättesaadav.

Kirjandushuvilised saavad raamaatut “Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” lugeda Elisa Raamatu vahendusel. E-raamatud on müügil ka Rahva Raamatus hinnaga 13,17 eurot ja Apollos hinnaga 15,49 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.