Raamat

Raamatud Eestist ja eestlastest: 5 teost, mis pakuvad meelelahutust ja äratundmisrõõmu

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kui soovid lugeda midagi, mis pakub uusi teadmisi, nalja või äratundmisrõõmu – või neid kõiki korraga – oled jõudnud õigesse kohta. Siin on viis lõbusat teost, mis räägivad eestlastest, nende omadustest, naljakatest olukordadest ja huvitavatest tarkuseteradest. Ja mis kõige parem – kõik raamatud on kättesaadavad otse nutiseadmest!

Kes otsib, see leiab. 1111 Eesti vanasõna koos kommentaaridega

Folkloristid Piret Voolaid ja Risto Järv ning kirjanik Loone Ots on valinud Eesti vanasõnade seast 1111 tuntumat tarkusetera, millest jagub pea igaks olukorraks. Esivanemate praktilise nutikuse kõrval vaimustab ka ütluste imeline sõnaseade ning nõtke ja just naelapea pihta tabav eesti keel. Rahvatarkuste juurde lisatud selgitused pärinevad nii arhiivi teadetest kui ka koostajate kogemustest.

Kuulsad ja naljakad eestlased. 250 tõestisündinud lugu

Tegijal juhtub – ja kuulsustel juhtub veel eriti palju. Loone Otsa raamatus on kokku saanud 250 põnevat ja naljakat juhtumit Eesti kuulsustega. Need uskumatud, ootamatud või vähetuntud seigad teevad tuju heaks ja kinnitavad, et kuulsuse lakikihi all võib peituda ka võluv isiksus.

Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb

Õige eestlane on ilmselt seda raamatut juba lugenud – või vähemalt raamatupoes sirvinud. Kuid millised on teised õige eestlase omadused? Armastatud multitalent Mihkel Raud on raamatusse kirja pannud täpselt sada asja, mida õige eestlane teeb. Mitu protsenti õiget eestlast sinus tegelikult on ja kas oled üldse Lembitu soo vääriline? Seda saad teada juba raamatust. 

Eestlase hea tuju käsiraamat

Rain Siemeril on lahendus kõigile, kes on tulutult otsinud eneseabiraamatut – lahenduseks on „Eestlase hea tuju käsiraamat“. Raamat on jaotatud 12 osaks ning iga osa võib lugeda just siis, kui vajadus tekib. Raamatu võib avada ka täiesti juhuslikult leheküljelt – ravi peaks ikka mõjuma.

Ka naabrid nutavad

Viimaks väärib välja toomist ka üks ilukirjanduslik teos. Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia nominent 2019, Susan Luitsalu  „Ka naabrid nutavad“ on muhe ja lõbus vahepala tavalisse argipäeva. Humoorikas lugu naabritevahelistest suhetest pakub mõnusat ajaviidet ja äratundmisrõõmu – ehk näed mõnes tegelases oma tuttavaid või isegi ennast?

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.