Raamat

Raamatusoovitus noortele: 5 menukit, mida koolivaheajal lugeda

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Selle aasta veidra ja ebatavalise koolivaheaja lõpuni on jäänud umbes üks kuu. Just nüüd on hea aeg istuda hetkeks maha ja mõelda, mida koolivaheajal teha plaanisid – veel jõuad kõik plaanid teoks teha.

Kui plaanide hulgas oli ka raamatu lugemine, kuid head raamatut veel leidnud ei ole, vaata kindlasti üle see nimekiri – neid New York Timesi menukeid saad mugavalt kasvõi nutiseadmest lugeda.

Kui aga kardad, et lugemine võtab liiga palju aega, pane tööle hoopis Elisa Raamatu Iselugeja ja võta ette suveplaani järgmine punkt.

Karen McManus „Üks meist valetab

Keskkoolis jäetakse pärast tunde viis noorukit, kõik üksteise jaoks võõrad. Vaid neli neist lahkub elusalt. 

Samal ajal, kui politsei üritab loos selgusele jõuda, peavad neli teismelist tegema kõik, et lahendada erimeelsused ja koos tegutseda – vastasel juhul satuvad nad otseteed manipuleeriva tapja võrku.

Nicola Yoon „Päike on ju samuti täht

See on ainulaadne armastuslugu, jutustatud läbi mitme tegelaskuju.

See on romaan kokkusattumustest ja saatusest, juhuslikest kohtumistest ja pealtnäha tähtsusetutest hetkedest, mis ometi määravad meie tuleviku. See on lugu ühest tüdrukust, ühest poisist ja universumist. 

S. J. Kincaid „Põrguline

Nemesis on põrguline, armutu humanoidist teismeline, kes loodi kaitsma galaktika senaatori tütart Sidoniat. 

Keset võimujanuse keisri vastast mässu avastab Nemesis, et temas on peale halastamatu tapaiha veel midagi. Ta saab aru, et on inimlikum kui paljud teda ümbritsevad inimesed – ja just inimlikkus võib päästa tema ja kogu impeeriumi. 

Julie Buxbaum „Ütle mulle kolme asja“ 

Just siis, kui Jessie on uue elukoha ja kooliga alla andmas, saab ta e-kirja kelleltki, kes nimetab end Keegi/Eikeegiks ja kes pakub talle abi kooli pöörasustega hakkama saamisel.

Täielikus meeleheites hakkab Jessie KE-le lootma ja temast saab kiiresti Jessie lähim liitlane. Loomulikult tahaks Jessie temaga ka päriselt kohtuda, aga võib-olla on mõned mõistatused parem lahendamata jätta?

Courtney Summers „Sadie

Sadie on omapäi üles kasvanud, kasvatades samal ajal nooremat õde Mattiet. Kui Mattie leitakse surnuna, variseb Sadie maailm kokku. Ta võtab nõuks ise õe mõrtsukas üles otsida, kaasas vaid käputäis kesiseid juhtlõngu. 

Kui populaarne raadiosaatejuht Sadie lugu kuuleb, asub ta tüdrukut otsima. Ta käib Sadie jälgedes, et välja selgitada, mis tegelikult juhtus ja, mis kõige olulisem, leida tüdruk enne, kui on hilja. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.