Raamat

Raamatusoovitus noortele: keskkoolipõnevik, mis ei jäta külmaks ka kõige kriitilisemat lugejat

Esmaspäeva pärastlõunal jäetakse Bayview keskkoolis pärast tunde viis noorukit, kõik üksteise jaoks võõrad. Vaid neli neist lahkub elusana. Nad kõik on kahtlusalused ja neil kõigil on midagi varjata.

Bronwyni siht on Yale ja ta ta ei riku kunagi ühtegi reeglit. Kaunitar Addy püüab oma perfektset elu koos hoida. Nate on ühe sammu kaugusel kriminaalielust. Cooper on pesapallistaar. Heidik Simon, kooli kurikuulsa kuulujuturakenduse looja, ei kirjuta ühestki neist enam kunagi. Enne, kui karistus lõpeb, on ta surnud. Ta sureb 24 tundi enne seda, kui jõuab kõigi teiste tumedaimad saladused netti üles riputada, ja uurijate sõnul ei ole see õnnetus.

Kas tõesti on ränga kuriteo toime pannud üks noorest? Või on nad hoopis vabaduses viibiva tapja jaoks ideaalsed patuoinad? Samal ajal, kui politsei üritab loos selgusele jõuda, peavad neli teismelist toime tulema nii oma valede tagajärgede kui ka tundmatu vastasega. Kui nad ei suuda oma erimeelsusi lahendada ja koos tegutseda, satuvad nad otseteed manipuleeriva tapja võrku.

Romaan „Üks meist valetab“ on erinevate tegelaste silmade läbi edasi antud nutika süžeega põnevuslugu, mille lõpplahendus selgub alles viimasel leheküljel. See on midagi enamat kui tempokas krimka – lugu on ühtlasi ka valgustav pilk kooliellu.

On võimalik, et loo põhjal võib kunagi näha ka sarja. E! ostis sarja tegemiseks õigused juba 2017. aastal, kuid edasine info puudub – ilmselt läheb selle valmimiseni veel omajagu aega.

Karen McManuse debüütromaan ilmus aastal 2017 ja püsis New York Timesi bestsellerite nimekirjas 73 nädalat. Autori teine romaan “Two Can Keep a Secret” jõudis poelettidele 8. jaanuaril 2019 ning tõusis samuti kohe menukite nimekirja, kus püsib tänaseni.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.