Raamat

Rahulikud mõtisklused: Erling Kagge teosed aitavad kiirel ajal rahu leida

Kiiretel ja pingelistel aegadel on hea kätte võtta mõni rahulik ja arutlev raamat, mis aitab korraks aja maha võtta, endas selgusele jõuda, rahuneda ja näha taas maailma kogu selle ilus. Selleks sobivad näiteks kirgliku matkaja Erling Kagge teosed. 

Erling Kagge – maailmarändur, kunstikoguja, kirjanik ning esimene inimene, kes jõudis maakera „kolmele poolusele“: põhja, lõunasse ja Džomolungma tippu. Ta on kirjutanud kuus raamatut, eesti keeles on neist ilmunud „Vaikus müraajastul. Rõõm end maailmast välja lülitada“ ning „Kõnni. Üks samm korraga“.

Raamatus „Vaikus müraajastul“ arutleb Kagge vaikuse üle, mis on me sees, me ümber või mida me ise peame looma. Vaadates tagasi oma kogemustele juurdleb ta, mis rolli mängib vaikus õnne ja heaolu saavutamisel ning kuidas on võimalik omal käel välist ja sisemist vaikust luua. Vaikuse leidmine ei tähenda autori sõnul maailmale selja pööramist – nii näeme maailma hoopis selgemini.

Teises raamatus „Kõnni. Üks samm korraga“ otsib Norra seikleja kirjanduse, filosoofia ja isiklike rännakute kaudu vastuseid küsimusele, miks on iga samm oluline. Põimides ajalugu ja tänapäeva, anekdootlikke ja tõsiseid lugusid arutleb ta kõndimise rolli üle inimeste eludes. Kõndimine, olemuselt aeglane tegevus, vastandub kiirele elutempole ning juba Hippokrates teadis, et kõndimine on parim ravi. Olgu eesmärk teha 10 000 sammu päevas, lahendada mure või loodust nautida – lihtsalt kõnni.  

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses