Raamat

Rahulikud reisikirjad-elulooraamatud viivad lugeja inspireerivale ümbermaailmareisile

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kuigi kiire tempo, põnevus ja sündmusterohkus on raamatute puhul olulised müügiargumendid, on vahel hea ka midagi rahulikumat lugeda.

Selleks sobivad hästi soomlannast kirjaniku Mia Kankimäki omanäolised reisikirjad. Tänu fantastilistele kirjeldustele saavad külastatud paiku nautida ka lugejad.

Südame põksudes Jaapanisse

38-aastaselt jätab Mia Kankimäki maha oma töö Helsingis ning sõidab Kyōtosse tuhat aastat tagasi elanud õuedaami Sei Shōnagoni jälgi ajama. 

Sei mõtisklused ja tähelepanekud tunduvad imetlusväärselt kaasaaegsed ning tema kirja pandud nimekirjad tunduvad otsekui blogisissekanded. 

Jaapanis vaimustub Mia nii templitest, kirsiõitest kui ka teemajadest. Imetletud õuedaami jälgi ajades taipab Mia ka seda, mida ta ise elult tahab ning tema elamustest sünnib tõsielulugu – „Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma“. 

Öised mõtted

Vaid mõni aasta pärast eelmise raamatu sündmusi istub Mia Kankimäki taas lennukisse, seekord sihtkohaks Aafrika. Aafrikas loodab ta näha, kuidas seal sada aastat tagasi elas Taani kirjanik, paruness ja kohvifarmer Karen Blixen. 

Edasi viib Kankimäki lugejad Jaapanisse, et leida abi depressiooni vastu ning kohata maailmakuulsat kunstnikku Yayoi Kusamat. Samuti viib tee Firenzesse, kus Kankimäki meeli köidavad renessansiaegsed naiskunstnikud. 

Naised, kellest ma öösiti mõtlen“ on osalt reisikiri ja osalt elulooraamat, mis kirjeldab isepäiseid minevikunaisi ning viib lugeja koos nendega ümbermaailmareisile.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.