Raamat

Rohkem kui Mr. Bean: Rowan Atkinsoni elulooraamat tutvustab huvilistele maailmakuulsa näitleja elu

Foto: Diana Vucane / Shutterstock.com

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kuninganna, kahekordsete busside ja Harry Potteri kõrval on Mr. Bean tõenäoliselt üks tuntumaid Briti kultuuri sümboleid. Kes poleks tuttav selle koomilise tegelaskujuga, kes sõidab pisikese rohelise Miniga ja kelle parim sõber on kaisukaru? 

Eelkõige Mr. Beani kehastamise poolest tuntud Rowan Atkinson on oma talendi ja sarmiga võitnud miljonite südameid üle kogu maailma. Bean pole aga ainus tegelane, keda kehastades Atkinson vaatajaid on naerutanud – rõõmu on ta toonud ka ajaloolise komöödiasarjaga „Blackadder“ ja James Bondi paroodiafilmiga „Johnny English“.

Kuigi paljudel kisub Atkinsoni nägu nähes suunurk vägisi muigele ning silme ette kerkib mõni naljakam Mr. Beani sketš, on Atkinson oma pika karjääri jooksul jõudnud tegeleda ka tõsisemaste töödega.

Beani austajad ei pruugi teadagi, et armastatud näitleja on näiteks avaldanud muusikat, näidelnud teatrilavadel ning mänginud ka surmtõsist detektiivi.

Andreas Pittleri raamat “Rowan Atkinson” vaatleb näitleja eluteed tema loomingu kaudu. Selles on lennukat vallatust, tervameelset huumorit ja tabavaid rollide kirjeldusi. 

Ehkki raamat ilmus esmakordselt juba 1998. aastal ehk üle 20 aasta tagasi, on see läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri ning autor on spetsiaalselt eesti lugeja jaoks juurde kirjutanud lausa kolm uut peatükki. Ka ülejäänud teksti on oluliselt kohandatud ja ajakohastatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.