Rootsi teadusajakirjanik asus oma suguvõsa uurima ja jõudis ürgaega välja

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eks räägitakse ikka, et liigselt minevikku kinni jäämine ei ole soovituslik tegevus. Et pilk tulevikku ja nii edasi. Samas, nagu iga soovitust, ei saa sedagi täitsa mustvalgelt mõista. Ja tänane raamat pakubki meelemõlgutusi nendele, kes tahavad teada, milline meie kõigi, eurooplaste ajalugu on.

Teisalt on Karin Bojsi “Minu Euroopa perekond. Viimased 54 000 aastat” lugu sellest, kuhu võib välja jõuda, kui tunda huvi enda suguvõsa vastu.

Karin Bojs on Rootsi teadusajakirjanik, kes otsustas läbi geenitestide oma suguvõsa kohta rohkem teada saada, ning uurida täpsemalt välja oma seosed ürgaja inimestega. Selleks võttis ta ette kümned ja sajad teadusuuringud ning luges need kõik läbi. Seejärel otsis ta üles ja intervjueeris ligi 70 maailma juhtivat teadlast, et aina sügavamale ja sügavamale minevikku tungida.

Peale kogu seda infotulva valmiski raamat, mis toob lugejani Euroopa ja eurooplaste ajaloo. Alates viikingitest, flööti puhuvatest koobasinimestest Saksamaal, Karin Bojsini välja.

Raamat, mis on Rootsis 2015. aastal pälvinud riigi tunnustatuima kirjanduspreemia aasta parima mitteilukirjandusteose valdkonnas pakub kindlasti huvi ajaloolembelistele lugejatele, kes vahelduseks ilukirjandusele soovivad lugeda ka midagi veidi teaduslikumat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.