Raamat

Säästa raamaturiiulit: Elisa Raamatust leiad hulganisti “Minu”-sarja raamatuid

“Minu”-sarjast on eestlaste seas saanud tõeline fenomen. Sarja raamatud on ilmunud järjepidevalt üle 10 aasta ning endiselt jõuavad nad raamatupoodide edetabelite tippu. Teist sama mahukat, niivõrd ühtset, kuid samas varieeruvat meelelahutuslikku raamatusarja naljalt ei leia.

Ülimalt populaarses “Minu”-sarjas kirjutavad eestlased oma kogemustest mõnes välisriigis. Raamatute autorid ei ole enamasti kirjanikud, vaid täiesti tavalised inimesed, kel on rääkida põnevaid lugusid. Autorite kogemused väga erinevad – mõni on läinud vabatahtlikku tööd tegema, teine püsivalt elukohta vahetanud.

Kui kõik sarja raamatud üksteise otsa laduda, oleks virn lugejast kõrgem. Iga raamatusõber teab, et nii paljude raamatute soetamine on väga kulukas ning nende hoiustamine raamaturiiulis võib osutuda katsumuseks. Õnneks leidub nendele muredele hea lahendus – sarja on võimalik nautida ka Elisa Raamatu vahendusel. Toome teieni vaid mõned näited neist ääretult kaasahaaravatest raamatutest.

Lugejal on võimalik teada saada, milline on elu suursuguses Viinis ja tutvuda Osloga läbi diplomaadi abikaasa pilgu. “Minu Austria” kirjeldab lugejale ooperimuusika võlu ja selle juurde käivaid keiserlikult uhkeldavaid ehitisi, aga ka Austria muinasjutulist talve ja koduseid mägihütte ning vastab küsimusele, mida sellel pisikesel riigil pakkuda on. “Minu Šveits” aga võtab ette Šveitsi-klišeed ja kirjeldab, milline on tegelik elu riigis, mis seostub inimestele õitsvate alpiaasade, nunnude lehmade, juustu, kellameistrite ja šokolaadipoodidega.

Liikudes Mandri-Euroopast eemale muutub järsult ka kultuur. Milline on Eesti naise elu Egiptuses, riigis, mille randades eestlased meeleldi puhkavad, kuid kuhu vähesed on kolinud ja kus naiste roll ühiskonnas on täiesti teistsugune? Lugeja saab tutvuda ka elust pulbitseva unikaalse Kuubaga – maailmaga, mille uksed avab Kuuba isikutunnistus ja hispaania keel.

Eestlased on aga kolinud ka väga eksootilistesse kohtadesse. Madeirale jõudis Marita Tambelt tänu rahutule hingele ja soovile leida midagi uut. Raamatus jutustab ta põnevaid lugusid nii saarest kui sealsetest inimestest. Fidži-loos aga rullub lahti teekond, mis viib elu tõsiduse eest põgenenud linnalapse kaugetele saartele lihtsa maaelu keskele, kus ta laulu, tantsu ja kummaliste kommete kaudu õpib elama nagu fidžilane. Lõbusa elu kõrval peab ta aga silmitsi seisma ka varjudega paradiisis, mille põhjuseks on inimkonna tarbimishullus.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.