Raamat

Sea oma rahaasjad korda: 3 raamatut, mis seda teha aitavad

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kes meist poleks mõelnud, et tuleks rahaasjade kohta rohkem õppida, olgu nendeks teemadeks siis investeerimine, pere-eelarve loomine või lihtsalt oma finantsseisust parema ülevaate omamine.

Erinevaid viise selle eesmärgi saavutamiseks on kümneid, kuid parim viis alustada on lugeda väärt kirjandust.

Finantsinspektsioon „Finantsaabits

Kui teadmised rahaasjade korraldamisest piirduvad hädavajalikuga, tasub esimesena kätte võtta “Finantsaabits”. 

Raamat annab teadmisi näiteks isiklike finantseesmärkide seadmisest ja pere-eelarve koostamise põhimõtetest, aga oma koht on teoses ka investeerimis- ja laenamisotsustel ning pensionifondide ja väärtpaberiturgude toimimise alustel.

Märten Kress „Teejuht investeerimismaailma“ 

Kui rahaasjadest on enam-vähem selge pilt olemas, on aeg astuda järgmine samm – näiteks koos Märten Kressi raamatuga.

Kauaaegne pensionifondide fondijuht ja blogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress on sellesse e-raamatusse kokku kogunud rohkem kui kolme aasta jooksul dividendinvestor.ee blogis ilmunud artiklid. 

Need tulevad kasuks nii alustavale kui ka edasijõudnud investorile, selgitavad lahti põhitõed ja põhimõisted ning aitavad alustaval investeerimishuvilisel kergema vaevaga teha esimesed edukad sammud. 

Muuhulgas tuleb juttu investeeringuteks raha kõrvale panemisest ehk säästmisest, investorvajaduste hierarhiast, isiklike rahaasjade planeerimisest ja investeerimisstrateegiatest.

John C. Bogle „Aruka investori taskuraamat

Tõsisema investeerimishuvi korral sobib lugemiseks Vanguardi asutaja John C. Bogle raamat. 

John C. Bogle on veendunud, et aktsiaturgudel on võitjaks finantskrupjeed ning kaotajaks investorid. Oma raamatus keskendubki ta sellele, kuidas lõpetada krupjeede nuumamine.

Juttu tuleb muuhulgas ka indeksifondidest, investeerimiskuludest ning sellest, miks pikaajaline investeerimine annab märksa paremaid tulemusi kui lühiajaline spekulatsioon. 

Kui teos tundub esialgu liiga mahukas, võib appi võtta Elisa essentsi samast raamatust, kus tuuakse välja autori ideede tuum ja lühikokkuvõte kirjutatust. 

Lisaks väljatoodutele pakub Elisa Raamat veel hulgaliselt finantsteemalisi raamatuid – huvi korral kirjandusest puudu kindlasti ei tule. 

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.