Raamat

See raamat tõestab, et ajalugu on veidram kui väljamõeldis

Milton räägib loo noormehest, kes pääses Hindenburgi tulemöllust eluga.Foto: akg-images/Scanpix

Tahad teada, kuidas pääses eluga 1937. aastal leekidesse lahvatanud õhulaeval Hindenburg teeninud kajutipoiss? Või miks otsis terve Inglismaa 1926. aastal üksteist päeva taga Agatha Christie’t? Siis haara kätte Giles Miltoni “Veidram kui väljamõeldis. Paeluvaid ajaloomärkmeid”!

Giles Milton on kokku kogunud terve hulga uskumatuna tunduvaid, kuid siiski tõesti sündunud lugusid 20. sajandi ajaloost. Autori kirjutamisstiil on ladus ja mulje, et loed ajaloo asemel seiklusromaani on kerge tekkima. Teisalt, osad raamatus edasi antud juhtumid tunduvad nii ebareaalsed, et oleksid tõepoolest kodusemad mõnes seiklusloos kui ajalooraamatus.

Üks mulle kõige selgemalt meelde jäänud jutustus räägib Teises maailmasõjas Jaapani armees võidelnud Hirō Onodast, kes saadeti väikesele saarele partisanisõda pidama. Onodal kästi mitte eales alla anda ja seega ta ei uskunud 1945. aastal, et Jaapan oli sõja kaotanud ja keeldus metsast välja tulemast. Hämmastaval komebl jätkas Onoda võitlust pea kaks aastakümmet ja pani relvad maha alles 1974. aastal!

Tegu on mugava teosega, mis sobib lugemiseks ka kiire elutempoga inimesele. Lugusid on palju, kuid kõik on maksimaalselt kolm-neli lehekülge pikad, seega ampsukaupa tarbimiseks passib raamat hästi. Bussis, rongis või lõunapausi ajal jõuab vabalt paar imestamapanevat ajaloojuhtumit läbi lugeda.

Miltoni “Veidram kui väljamõeldis” on saadaval Rahva Raamatus hinnaga 8,50 eurot ja Apollos hinnaga 9,65 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.