Raamat

Selle kuu kohustuslik lugemine: põnevik “Mees majakas”

Kui soovid järgmises raamatuklubis teistele midagi uut tutvustada ja vältida järjekordset olukorda, kus teised on su uue avastuse juba ammu läbi lugenud, on Elisa Raamatul üks hea pakkumine: jaanuarikuu eksklusiiv „Mees majakas“. Raamat ilmus eestikeelsena 2018. aasta lõpus ning on poodides müügil olnud vaid loetud päevad

„Mees majakas” on tugeva ühiskondliku sõnumiga põnevik. See räägib isemoodi lastest, kes kasvavad oma eripäraga üles ega saa sellest iial päriselt lahti. Vaimudest ja surmast ning võimumeestest, ärigurudest ja meediastaaridest. Ning saladustest, mida üritatakse varjata nii iseendi kui ka teiste eest.

Kohas, mida on põlvest põlve nimetatud Põrgusügavikuks, on valge majakas juba sajandeid olnud tunnistajaks laevade ja meremeeste hukule. Nüüd elab majakas üks eriskummalise saladusega mees. Viggo Larssen on lapsepõlves kogenud nii mõndagi hirmsat ja ta sai juba lapsena teada midagi, mida keegi poleks mingil juhul pidanud teada saama. Nüüd, samal ajal kui ta Taani kaugeimas otsas asuvas majakas oma õnnetu elu üle mõtteid mõlgutab, ähvardab ta tume minevik taas esile tõusta.

Aasta esimesel päeval kaob prestiižsest vanadekodust riigi kõige võimukam vana daam ja keegi ei oska seletada, mis juhtus. Päikeseaia vanadekodu toas aknalaual seisab tühi linnupuur – ent leskproua, kes on riigi peaministri ja justiitsministri ema, on kadunud ning teda otsitakse üle kogu riigi. Uurimise käigus leitakse tõendeid, et daami kadumine on seotud Viggo lapsepõlvest pärit lahendamata jäänud kuriteoga.

Teose autor Erik Valeur on tunnustatud Taani ajakirjanik, kes on viimased 25 aastat töötanud Taani mõjukaimate meediaväljaannete heaks. Põnevik „Mees majakas“ on ta teine romaan, mis ilmus Taanis 2015. aastal.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.