Sobivad kõigile: 5 raamatut, mis on võrdselt populaarsed nii naiste kui meeste seas

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Statistika näitab, et Elisa Raamatu aktiivsemad lugejad kipuvad olema naised. On aga ka terve hulk raamatuid, mille lugejaskond jaguneb enam-vähem pooleks ning mis paistavad olevat sisu poolest universaalsed – midagi kaasahaaravat jagub igale lugejale. Valisime neist viis tükki välja.

John Le Carré Agendi mäng

Vanameister John le Carré põnev, terava huumoriga vürtsitatud romaan annab kohati õudusvärinaid tekitava selgusega pildi Brexiti-aegsetest pingetest ja meie ajast üldiselt.

47-aastane Nat usub, et tema päevad Briti salaluureteenistuses on möödas. Korraga saab ta aga veel viimase ülesande: võtta üle Rahusadama, allakäinud alambüroo juhtimine. Nat on aga ka kirglik sulgpallimängija ning mängib tihti endast poole noorema Ediga, kes vihkab Brexitit, vihkab Trumpi ja vihkab oma tööd hingetus meediaagentuuris.

Ed paistab suhtlevat vabalt ainult Natiga, kes hoiab oma tegelikku ametit kiivalt saladuses. Õige pea selgub aga, et Nat pole ainus, kellel on saladusi. 

Frank Herbert Düün

Juba enam kui pool sajandit tagasi ilmunud ulmeromaan käsitleb kõrbeplaneedi loodust, majandust, poliitikat, religiooni ja suhtlust teiste planeetidega. Teose keskmes on võimuvõitlus kõrbeplaneedil Arrakis, mis kuulub tähtedevahelisele impeeriumile.

Tegu on ainsa planeediga, kus leidub kosmoselendudeks vajalikku ainet. Arrakise valitsemine toob kaasa suure võimu – aga ka pideva võimuvõitluse ja salasepitsused.

Lembit Uustulnd Avameri. Kapten

“Avameri” on esimene osa romaanisarjast, mis jutustab kolhoosiajast 1980. aastate alguses. See oli aeg, kui kalurid püüdsid kala kaugetel Aafrika randadel ja selliste laevadega, mille pardale praeguseid meremehi ei meelitaks mingi nipiga. See oli aeg, kui kommunistlik partei oli juhtiv jõud, mille direktiivid kuulati ära, lasti ühest kõrvast sisse ja valati teisest välja ning toimetati oma toimetusi edasi. 

Terry Pratchett Mort

Ühel mitte eriti ilusal päeval tunneb Surm, et ta on Kurbus, see tähendab, et ta tunneb mõtlikku kahetsust selle pärast, et asjad on nii, nagu nad ilmselt on. Seetõttu jätab ta oma kohustused õpipoiss Morti hooleks ning püüab ise end kuidagi lõbustada.

Mort on aga surelik, miski inimlik pole talle võõras – ja ootamatult tekitab ta südame häält järgides Kettamaailma asjades kohutava segaduse.

Jüri V. Grauberg Kraanamehed

Humoorikas jutustus “Kraanamehed” viib lugeja aastatesse 1988–1992, ühte Tallinna venekeelsesse ehitusmaterjalide tehasesse. See oli aeg, mil Eestis tegutses nii Rahvarinne kui Interliikumine ning algas värvilise metalliga äritsemine. Töökohal alkoholi tarbimist peeti peaaegu normaalseks. Raamatus kirjeldab autor päriselt aset leidnud sündmusi läbi huumoriprisma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.