Raamat

Soovid muuta oma elustiili tervislikumaks? Need kolm raamatut aitavad teekonnaga algust teha

Foto: Shutterstock

Hoolimata sellest, et pole olemas paremaid ega halvemaid, õigeid ega valesid kehasid, tuleb paljudel inimestel siiski ette hetki, kui endaga rahul ei olda.

Kui soovid oma harjumusi muuta, aga ei tea veel, kust alustada, siis oled jõudnud õigesse kohta! Siin on kolm raamatut, kust ammutada inspiratsiooni, nippe ja tarkust. 

Erik Orgu „Elu ilma dieedita

Eesti ühe tuntuima toitumisnõustaja raamat on mitmekülgne ja täis kasulikku infot. Raamatu esimeses pooles õpetab autor lugejale tervisliku toitumise põhitõdesid, annab nippe enese motiveerimiseks ning halbadest harjumustest loobumiseks.

Raamatu lõpus on aga tervislikud retseptid, mis on kindlasti abiks kaalulangetusteekonnal, kuid võivad anda häid ideid ideid ka kõigile teistele. Tervislik ja läbimõeldud õhtusöök halba kahtlemata ei tee. 

Liis Velsker „Teekond iseendani

Liis oli väike Piiumetsa tüdruk, kes polnud päris nagu teised: juba esimeses klassis oli ta teistest üksjagu suurem ning gümnaasiumiks kaalus ta 127 kilo. Teda noriti ja mõnitati.

Range dieet ja karm trenn ei aidanud – midagi ei muutnud. Siis tulid peod, narkootikumid, depressioon. Ühel hetkel sai aga selgeks, et muutus peab algama seestpoolt.  

Liis usub, et tema teekond võiks teistelegi lootust anda. „Kõik on võimalik, kui sa ainult haarad juhirolli ja unistad nii suurelt, et natukene on suisa piinlik!“ arvab ta.

Richard Storey, Sue Todd, Lottie Storey „Athose mäe dieet

Athose mäe mungad kuuluvad maailma kõige parema tervisega inimeste hulka. Vähki ei esine neil peaaegu üldse, insulte ja südameatakke esineb haruharva ning Alzheimeri tõvest pole õieti kuuldudki.

Raamatus korratakse lugejale tervisliku toitumise põhitõdesid ning tutvustatakse Athose mäe munkade toitumisharjumusi. Loomulikult sisaldab raamat ka retsepte. Kuna tegu on pigem elustiilinõuannete kui range dieediga, võib sellest raamatust häid nippe leida igaüks.

Kuidas edasi?

Kui oled raamatud läbi lugenud, tasub kindlasti proovida Elisa Elustiili rakendust, mis on hea abiline toitumis- ja treeningpäeviku pidamisel. Suve lõpuni saad seda kasutada täiesti tasuta!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.