Raamat

Südamlik raamat poisist, kes üle kõige soovib, et ta pere taas kokku saaks

Vanemad peaksid olema oma laste olulisimad kaitsjad ja usaldusisikud, kuid mis saab siis, kui vanem keeldub olukordi selgitamast ja jätab lapse meelega teadmatusse? On see viis kaitsmaks last kurja maailma eest või tekitab see hoopis rohkem probleeme ja hingevalu? Nendele küsimustele otsib vastuseid Lara Williamsoni „Poiss, kes seilas tugitoolis üle ookeani“.

Raamatu peategelane Becket Rumsey on üheteistaastane poiss, kes elab koos noorema venna Billy, isa ja isa elukaaslase Pearliga. Ühel ööl otsustab isa asjad pakkida ning koos poistega kodust lahkuda, jättes maha kogu senise elu. Maha jääb ka Pearl, kes on poistele ema eest olnud ning keda nad väga armastavad.

Becket ja Billy ei mõista olukorda – nad oleks tahtnud Pearliga vähemalt hüvasti jätta. Becket ei saanud hüvasti jätta ka oma emaga, kes suri nooremat venda sünnitades ja nüüd on vanad haavad taas lahti rebitud. Poisid ei mõista, miks isa nii käitub ja isa keeldub küsimustele rahuldavat vastust vastamast.

Nüüd peavad poisid harjuma eluga uues elukohas ja koolis ning leidma uued sõbrad. Samal ajal panevad nad paika plaani, kuidas ise oma küsimustele vastused leida ja südamesoov täide viia.

„Poiss, kes seilas tugitoolis üle ookeani“ on põnev ja mõtlemapanev lugu, mis jõudis 2016. aastal ka Briti ühe olulisema lastekirjanduse auhinna Blue Peteri preemia lõppvalikusse.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.