Raamat

Suvine kohustuslik lugemine noortele raamatusõpradele: just need teosed on hetkel populaarsed

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Suvine koolivaheaeg on aasta parim aeg lugeda seda, mida sa soovid, mitte seda, mida õpetaja käsib. Siin on viis head raamatut, mida päikesepaiste käes nautida.

Kass, kes on tegelikult koer

Koer nimega Kass sai endale veidi eksitava nime juba kutsikapõlves – üksi elades peab olema sama iseseisev nagu kass. Iseseisvuse asemel tunneb ta end hoopis üksikuna. Ootamatult kohtub ta linnas ekseldes mehega, kelle nimi on Nugis ning kaks kodutut saavad parimateks sõpradeks.

Lummavad lühijutud

“Sõõm metsaõhku” lühijutud viivad meid lummava looduse juurde. Raamatus on kokku 46 juttu, mis on alguse saanud metsades, mere ääres, terrassil, unne vajudes, loodust vaadeldes, isegi mõnest lapse väljaütlemisest. Nende lugude mõte on tuua lapsed loodusesse – või siis tuua loodus lasteni, kes sinna ise minna ei saa. 

Igatsus vanaema järele

Õunapuu otsas elav vanaema on rõõmustanud juba mitmeid põlvkondi, kuid head lood muutuvad ajaga vaid paremaks. Teose peategelane Andi tunneb puudust vanaemast – kõigil teistel lastel on vanaema või isegi kaks, kuid temal mitte. Nii loobki ta endale ise vanaema, kellega satub kõiksugu põnevatesse seiklustesse. Õige pea kolib Andi naabriks sümpaatne vanaproua, kellest saab talle peaaegu päris vanaema. 

Väikelinna koolinoorte elu

“Uus tüdruk” on noorteromaanide sarja “Viivuranna gümnaasium” esimene osa, mille autorid Heli Künnapas ja Lille Roomets on varemgi populaarseid noorteraamatuid kirjutanud. Sarja eesmärk on tuua meelelahutuslikumat lugemist noortekirjanduse raskevõitu teemade hulka.

Põhikooliealiste fantaasiaeepos

“Jarmalandi kroonikate” mille tegevus toimub keskaegses Skandinaavias, kus inimeste kõrval tegutsevad ka viitrid, haldjad ja lohemaod. Esimeses osas põrkuvad viitrite ja inimeste maailm. Autor Johan Theorin kutsub lugejat kaasa seiklema 14. sajandi Rootsi mägede, metsade ja järvede vahel. Aega, mis on täis sõdu ja võimuvõitlust ning kus viitrid, haldjad ja lohemaod on sama tõelised ja ohtlikud kui katk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.