Raamat

Tahad filmi või tahad raamatut? 3 hitti, millest on valminud mõlemad

Mõned lood on nii tuntud, et nende mitteteadmist on raske tunnistada. Alati pole aga aega raamatut lugeda ja isegi Poirot’ võib jääda kurvalt riiulile seisma. Teinekord jälle mängib filmis peaosa ebasobiv näitleja või pole kaameramees kuigi head tööd teinud, seega ei taha isegi muidu huvipakkuvat sisu vaadata.

Õnneks on tihti olemas lahendus mõlemale probleemile: toome teieni kolm lugu, mida saab nii rahulikult lugeda kui ka mõnusalt teleka ees lesides filmina vaadata, seega kui film ei istu, saab valida raamatu, või kui raamat liiga pikk, saab valida filmi.

Mees, kes jäi ellu

On aasta 1823. Kaljumägede Karusnahakompanii kütid seisavad pea iga päev silmitsi sõjakate indiaanlaste hõimude või halastamatu loodusega. Hugh Glass on üks kompanii parimaid mehi, kuid ühel luureretkel satub ta vastamisi grislikaruga ja saab rängalt vigastada. Kompanii kapten annab kahele mehele ülesandeks Glassi eest kuni tema surmani hoolitseda ja ta siis korralikult maha matta.

Kui nad aga Glassi hülgavad ja tema väärtuslikud tööriistad kaasa võtavad, tuleb mehel üksi jagu saada nii inimsoost kui ka muud tõugu kiskjatest, näljasurma ohust ja oma kohutavate haavadega kaasnevast valust.

Michael Punke mällu sööbiv romaan “Mees, kes jäi ellu” on lugu sundmõttest, inimese tahtejõust ja sellest, kui kaugele võib inimese viia soov kätte tasuda.

2015. aastal vaatajate ette jõudnud samanimelises filmis mängib peaosa Leonardo DiCaprio, kes võitis oma rolli eest mitmeid ihaldatud auhindu, nende seas ka oma esimese Oscari.

Mõrv idaekspressis

1935. aasta talvel alustab Süüriast naasnud Hercule Poirot Idaekspressiga teekonda İstanbulist kodu poole. Ta ei aimagi, et rongisõidust läbi talvise Euroopa kujuneb verdtarretav mõrvamüsteerium. Belgradi mägede vahel jääb rong lumevangi ja selle seisaku ajal tapetakse suurärimees Ratchett. Maailma parim detektiiv asub tegutsema, et selgitada välja, kes on selle koletu teo taga.

2017. aastal valmis Agatha Christie romaani põhjal samanimeline mängufilm, kus teiste seas astuvad üles Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz ja Judy Dench.

Kadunud

Viienda pulma-aastapäeva hommikul kaob ootamatult Nick Dunne’i abikaasa Amy. Politsei kahtlustab Nicki. Amy sõbrad teavad rääkida, et naine kartis oma meest ja tal oli tema eest saladusi, ent Nick vannub, et see pole tõsi. Politsei leiab tema arvutist kahtlasi otsinguid. Nick väidab, et tema pole neid teinud. Ja pidevad helistamised mehe mobiilile… Mis siis ikkagi juhtus Nicki kauni naisega?

Gillian Flynni romaani „Kadunud“ põhjal on valminud ka film, mis linastus 2014. aastal ning mille peaosades on Ben Affleck, Rosamund Pike ja Neil Patrick Harris.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.